همه چیز درباره آیفون 13
معرفی Smart Measure؛ اپلیکیشنی برای تخمین اندازه اشیاء با استفاده از دوربین

معرفی Smart Measure؛ اپلیکیشنی برای تخمین اندازه اشیاء با استفاده از دوربین

فرض کنید با دوستی در خیابان قدم می زنید که ناگهان چشمتان به یک درخت بلند می افتد. کنجکاو می شوید طول درخت را بدانید، اما نه وسیله ای برای سنجش طول دارید و نه می توانید اندازه اش را با اطمینان تخمین بزنید.

خوشبختانه در موارد این چنینی، باز هم اپلیکیشن های موبایل می توانند به کمک شما بیایند. Smart Measure ابزاریست برای تخمین اندازه اشیا و فاصله شما با آنها، و این تخمین را با خطایی بسیار اندک انجام می دهد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید. 

Smart Measure روی هر موبایل اندرویدی دارای دوربین قابل اجراست، حجم بسیار کمی دارد و نحوه کار با آن را می شود در کمتر از پنج دقیقه فرا گرفت. فرض کنید خواستار تخمین طول یک ساختمان بلند با اپلیکیشن هستید. برای این کار در ابتدا باید از سوژه آنقدر فاصله بگیرید که به طور کامل در کادر افقی شما جا شود.

unnamed

مرحله بعدی، مماس کردن نوار سبز رنگ پایین تصویر با پایه یا انتهای شیئی است که می خواهید اندازه گیری کنید. بدین معنی که لنز دوربین را می بایست به سمت زمین و نقطه شروع بنا یا هر شیء دیگر نشانه بروید.

پس از این کار، کافیست دکمه شاتر را بزنید تا اپلیکیشن با گرفتن عکس و آنالیز آن، طول شیء را برایتان تخمین بزند. Smart Measure کار آنالیزرا با بکارگیری فرمول های مثلثاتی (از جمله قضیه فیثاغورث) انجام می دهد، و با خطایی بسیار پایین اندازه اشیا را برایتان مشخص می کند. برای اثبات این موضوع خودتان می توانید نتیجه بدست آمده از اپلیکیشن را با داده های دقیق مقایسه کنید.

unnamed (2)

برای هر چه دقیق تر شدن تخمین های اپلیکیشن، سه حالت اندازه گیری در آن گنجانده شده: Smart Ruler برای اشیائی با اندازه ۱ الی ۵۰ سانتی متر، Smart Measure برای اشیائی با اندازه ۱ الی ۵۰ متر و Smart Distance برای محاسبه فاصله تا اشیائی که بین ۱۰ متر الی یک کیلومتر از شما دور هستند.

امکاناتی که گفتیم را می توانید در نسخه رایگان اپ تجربه کنید، اما برای دسترسی به قابلیت هایی همچون تخمین عرض اشیاء، محاسبه مساحت و دسترسی به حالت عکاسی عمودی می بایست نسخه حرفه ای Smart Measure را با قیمت یک دلار خریداری کنید.

Smart Measure
  • Smart Measure
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: .Smart Tools co
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۳ مگابایت
دانلود
گوگل‌پلی
کافه‌بازار

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato