زاکربرگ: فیسبوک برای دفاع از حقوق مسلمانان مبارزه خواهد کرد

زاکربرگ: فیسبوک برای دفاع از حقوق مسلمانان مبارزه خواهد کرد

چند روز پیش، سیاستمدار تندروی جمهوری خواه آمریکایی، دونالد ترامپ با ارائه طرحی نژاد پرستانه جهت محدود کردن مهاجرت مسلمانان به آمریکا، موجی از نفرت را برانگیخت. روز به روز به تعداد مخالفین وی اضافه می شود و حتی جمهوری خواهان نیز حالا علیه وی، این طرح نژادپرستانه را محکوم می کنند.

مارک زاکربرگ، موسس فیسبوک نیز به این جریان پیوسته تا نشان دهد که در دنیای مدرن امروزی، جایگاهی برای طرح های نژادپرستانه سیاستمداران در نظر گرفته نشده است. دونالد ترامپ می گوید باید به طور کامل جلوی مهاجرت مسلمانان به ایالات متحده گرفته شود و زاکربرگ جوابی قابل قبول برای وی دارد.

موسس فیسبوک می گوید: «والدین ام به من آموختند که ما باید در برابر حمله به تمام جوامع بایستیم. حتی اگر این حمله امروز علیه تو نیست، در زمان خاص، تعرض به آزادی هر کسی، به همه آسیب وارد خواهد کرد.»

زاکربرگ یکی از تاثیرگذارترین مهره های دنیای امروز است و با یک میلیون لایکی که پست وی در فیسبوک دریافت کرده، ترامپ احتمالا تا به حال به اندازه کافی از ارائه طرح خود پشیمان شده. مارک زاکربرگ اخیرا در صدر لیست Media Power وبسایت گاردین قرار گرفت که این مسئله نشان از اهمیت و تاثیرگذاری سخنان وی دارد.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato