70 درصد جمعیت دانشجویان علوم و مهندسی ایران را بانوان تشکیل داده اند

70 درصد جمعیت دانشجویان علوم و مهندسی ایران را بانوان تشکیل داده اند

به نظر می رسد که بانوان این روزها در جوامع دانشگاهی ایران نقشی اساسی را بازی می کنند. به نقل از وبسایت فوربس، امروزه ۷۰ درصد دانشجویان علوم و مهندسی ایران را دختران تشکیل داده اند. این مسئله نشان می دهد که در آینده ای نزدیک، زنان نقشی مهم در اقتصاد کشور بازی خواهند کرد و ایران به سوی استارتاپی شدن پیش می رود.

اقتصاد در حال شکوفایی است و با برداشته شدن تحریم ها، سرمایه گذاران بسیاری وارد کشور خواهند شد که پیش از این امکان حضور را نداشتند. در چنین شرایطی، حالا بانوان در نقشی کلیدی را ایفا می کنند.

غنچه طاووسی (تصویر فوق) با ۲۰ سال سن، ایده ای برای ایجاد کسب و کار خود دارد. Lendem پلتفرمی است برای یادداشت کردن آنچه به دیگران قرض داده اید و طرح وی موفق شده تا نظر سرمایه گذاران خطرپذیر را به سوی خود جلب کند اما تا پیش از برداشته شدن تحریم ها، خبری از سرمایه گذاری روی پروژه وی نیست.

ریحانه و بهاره وحیدیان چندی پیش با برگزاری استارتاپ ویکند مخصوص بانوان در تهران، بانوان صاحب ایده و مهارت را به فعالیت و کار دعوت کردند و چنین برنامه هایی در ایران ادامه پیدا می کند. البته نمونه کارآفرینان موفق زن ایرانی کم نیست. بهناز آریا، ۱۵ سال پیش، زمانی که کمتر کسی در ایران ایده ای از یک استارتاپ داشت، اولین مدرسه فناوری اطلاعات را راه اندازی کرد.

نظرات ۲۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato