یوتوب در ماه آینده قابلیت Webcam Capture را از دسترس کاربران خارج می کند

یوتوب در ماه آینده قابلیت Webcam Capture را از دسترس کاربران خارج می کند

حدود ۱۰ سال است که یوتوب قابلیتی به نام Webcam Capture را در اختیار کاربرانش قرار می دهد. این ویژگی به فرد اجازه می دهد تا بدون پشت سر گذاشتن پروسه آپلود، از طریق وب کم کامپیوتر یا لپ تاپ خود ویدیوهایی را به شکل زنده در یوتوب آپلود کند.

حال گوگل خبر می دهد که این ویژگی در ۱۶ ژانویه سال ۲۰۱۶ (حدود یک ماه دیگر)، از دسترس خارج خواهد شد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اکنون اگر به سرویس یوتوب سر زده و بخواهید از قابلیت Webcam Capture برای آپلود ویدیو بهره گیرید، نواری زرد رنگ در بالای صفحه پدیدار شده که یادآوری می کند این ویژگی، تا ۱۶ ژانویه در دسترس خواهد بود.

Webcam Capture ابتدا در سال ۲۰۰۶ و اندکی پس از خریده شده سرویس یوتوب توسط گوگل در دسترس کاربران قرار گرفت. این ویژگی از Adobe Flash بهره گرفته و در صفحه آپلود ویدیو در یوتوب همچنان در دسترس است اما می توان گفت که در سال های اخیر استقبال اندکی از آن صورت گرفته بود.

در تایید همین مسئله، در صفحه پشتیبانی یوتوب آورده شده: «Webcam Capture به کاربران اجازه می دهد تا صرفا به وسیله یک وب کم ویدیوهای خودشان را به شکل مستقیم آپلود کنند اما به دلیل عدم استقبال از ویژگی مورد بحث و همچنین قرار گرفتن آن بر نوعی بستر نرم افزاری که دیگر پشتیبانی نمی شود، تصمیم گرفتیم به کار آن پایان دهیم.»

یوتوب یکی از محبوب ترین سرویس های اینترنتی بوده که طبق گزارش خود گوگل، بیش از یک میلیارد کاربر از محتوایات آموزنده و یا سرگرم کننده اش بهره می گیرند.

صفحه پشتیبانی یوتوب البته خبر می دهد که کاربران همچنان قادر به ثبت ویدیو از طریق اپلیکیشن Photo Booth در مک و Camera در ویندوز بوده و سپس می توانند آن را در یوتوب آپلود نمایند. این در حالیست که توسط دوربین موبایل هم می توان ویدیوهایی را به ثبت رساند که در یوتوب قابل آپلود باشند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato