سامسونگ از دیوان عالی ایالات متحده درخواست کرد در مشکلات حقوقی اش با اپل دخالت کند

سامسونگ از دیوان عالی ایالات متحده درخواست کرد در مشکلات حقوقی اش با اپل دخالت کند

سامسونگ از دیوان عالی ایالات متحده درخواست کرد در مشکلات حقوقی اش با اپل دخالت کند

در ابتدای ماه جاری خبر دادیم که وکلای سامسونگ به اپل پیشنهاد کشیدن یک چک ۵۴۸ میلیون دلاری را داده اند و به نظر می رسد که شرکت ساکن کوپرتینو نیز این موضوع را پذیرفته. در همان مطلب قید کردیم که البته با اینکه سامسونگ توافق نموده که این مبلغ را پرداخت کند، اما حق تجدیدنظر به رای دادگاه را نیز برای خود محفوظ نگه داشته است.

حال که این چک برای اپل کشیده شده و نیم میلیارد دلاری که کره ای ها پرداخت کرده اند در حساب مالی شرکت ساکن کوپرتینو آرام گرفته، سامسونگ امروز در اقدامی جالب، دادخواستی ۲۱۹ صفحه ای برای دیوان عالی ایالات متحده تنظیم نموده و درخواست نموده که این دیوان در امر شکایتی که اپل از این شرکت دارد دخالت نماید. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

سامسونگ در واقع به مبلغی که پرداخت کرده اعتراض دارد و به طور کلی پتنت اپل را زیر سوال می برد. در دادخواستی که برای دیوان عالی ایالت متحده از سوی کره ای ها مطرح گشته، بیان شده که در مورد پتنت طراحی به اندازه کافی به قاضی و دادگاهی که حکم در آن صادر شده، اطلاعات کافی نرسیده و دادگاه مورد نظر قضاوت درستی را انجام نداده است.

جدا از زیر سوال بردن پتنت طراحی اپل، ساموسنگ همچنین خبر می دهد که حتی اگر این ثبت اختراع صحیح باشد، باز هم دادگاه در محاسبه جریمه، رقم مناسبی را محاسبه نکرده است. اهالی کره جنوبی خاطر نشان می کنند که به شکل تئوری، اگر یک کمپانی جوان از پتنت های طراحی شرکت های معتبر استفاده کند، با توجه به این رای باید چندین برابر ارزش کلی شرکت خود را به شکل جریمه پرداخت کند.

سال گذشته اپل و سامسونگ توافق کرده بودند که تمام شکایات در خارج از ایالات متحده را به حالت تعلیق درآورده و صرفا در آمریکا به مبارزه بپردازند. این در حالیست که دو قاضی در ایالات متحده سامسونگ را به پرداخت جریمه ای ۹۳۰ میلیون دلاری محکوم کرده اند اما چند روز پیش کره ای ها پیشنهاد پرداخت ۵۴۸ میلیون دلار برای شکایت اولیه اپل از محصولات سامسونگ را به اهالی کوپرتینو دادند که وکلای اپل نیز به نظر می رسد این موضوع را پذیرفته اند اما اکنون باز هم سامسونگ تلاش می کند تا نیم میلیارد دلاری که پرداخته را این بار از طریق دیوان عالی بازگرداند. دادخواست ۲۱۹ صفحه ای شرکت کره ای را می توانید از اینجا مطالعه کنید.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل