مهندسان گوگل اطلاعات جالبی در مورد توسعه نکسوس های جدید ارائه دادند

مهندسان گوگل اطلاعات جالبی در مورد توسعه نکسوس های جدید ارائه دادند

هدف از ارائه سری نکسوس از سوی گوگل این است که به سایر سازندگانی که محصولات اندرویدی توسعه می دهند، تفهیم گردد که بخش سخت افزاری و نرم افزاری یک دستگاه اندرویدی باید چه حس و حالی را به کاربر انتقال دهد.

حال نکته اینجاست که خبر رسیده در سال جاری نکسوس ها از سوی خود مهندسان گوگل توسعه پیدا کرده اند. اخیرا در شهر نیویورک، گوگل امکان بازدید از استودیوی طراحی نکسوس را فراهم آورده و یکی از کاربران وب سایت reddit که در آن حضور یافته، از برخی گفته های مهندسان گوگل را در این پایگاه اینترنتی قرار داده که از جزییات جالبی در مورد توسعه این تلفن همراه برخوردار است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اولین موردی که باید از آن خبر داشته باشید این است که به طور معمول، توسعه یک تلفن هوشمند از نقطه صفر تا ۱۰۰ حدود ۲ سال طول می کشد اما هر دو نکسوس جدیدی که از سوی گوگل معرفی شدند، در زمان ۷ ماه توسعه پیدا کرده اند.

یکی از مهندسان گوگل همچنین خبر می دهد که کوچک ترین اجزای این موبایل ها با امنیت بسیار زیادی نظارت می شده اند: «زمان زیادی را در چین سپری کردیم و در آنجا، قطعات مختلف را امتحان می نمودیم و بیشتر وقتمان هم به حضور در کارگاه می گذشت. به همین دلیل گاهی پنجره ای می یافتیم تا نور آفتاب را مشاهده کنیم.»

این افراد همچنین بیان کرده اند که روابط گوگل با تولید کنندگان دستگاه های سری نکسوس پیچیدگی های بسیاری دارد و معمولا این گوگل است که حکم نهایی را می دهد. مهندسان شرکت یاد شده همچنین می گویند که سه ماه درگیر این مسئله بوده اند که به سازنده تفهیم کنند پورت USB-C نکسوس ۶P باید در میانه بخش پایینی دستگاه باشد نه در کناره اش. با این حال گاهی هم پیش می آید که شرکت ساکن مانتین ویو برای طراحی، اختیار عمل بیشتری به سازنده می دهد و این دقیقا همان اتفاقی است که برای طراحی موبایل نکسوس ۶ رخ داده که از سوی موتورولا توسعه یافت.

مهندس گوگل همچنین گفته که اپل، شرکتی است که بیشتر بر روی نازکی دستگاه هایش تمرکز می کند اما تیم نکسوس به دوربین و طراحی کلی دستگاه افتخار می کند.

توسعه دهندگان نکسوس در گوگل اظهار می کنند که سونی را متقاعد به ساخت یک سنسور جدید دوربین برای این دو دستگاه نموده اند. کیفیت تصاویر ثبت شده با هر دو نکسوس هم خبر از همین موضوع و کیفیت بالای آن می دهد. مهندسان گوگل همچنین می گویند که ابتدا تصمیم داشته اند سنسور اثر انگشت را در کناره دستگاه قرار دهند اما به علت عدم کارایی صحیحش، آن را در بخش پشتی موبایل قرار داده اند.

در مورد استفاده از اسنپدراگون ۸۱۰ در نکسوس ۶P نیز خبر می رسد که کوالکام، چند مهندس خود را در اختیار گوگل قرار داده و همچنین نسخه سوم از اسنپدراگون ۸۱۰ در این تلفن همراه به کار گرفته شده است.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato