در پی مسدود شدن واتس اپ در برزیل، طی تنها 24 ساعت یک میلیون نفر به تلگرام روی آوردند

در پی مسدود شدن واتس اپ در برزیل، طی تنها 24 ساعت یک میلیون نفر به تلگرام روی آوردند

طبق حکم قضایی یکی از قضات کشور برزیل، اپلیکیشن پیام رسان واتس اپ به مدت ۴۸ ساعت در این کشور مسدود شد. بنابر گفته عده ای، دولت برزیل به علت بسترسازی واتس اپ برای سرویس های ناقض حقوق کپی رایت به این کار اقدام کرده که می توانند موجب آسیب رسانی به شرکت های ارائه کننده خدمات ارتباطی در این کشور شوند.

این مسدودسازی ۴۸ ساعته اثر بزرگ و قابل توجهی در پی داشت. طی این فیلترینگ موقت، از شب گذشته تا حالا بیش از یک میلیون نفر از مردم برزیل به اپلیکیشن تلگرام مهاجرت کرده اند و این رقم تا ادامه ممنوعیت استفاده از واتس اپ، همچنان در حال افزایش است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید. 

طبق گزارش رویترز، فیلترینگ واتس اپ پس از صدور حکمی در دیوان عدالت "سائو برناردو دو کامپو" در ایالت سائو پائولوی برزیل انجام گرفت. بنابر اظهارات قاضی پرونده، واتس اپ نتوانسته خود را با شرایط حکم صادره در دادگاه ۲۳ جولای تطابق بدهد و همین امر موجب مسدودسازی موقت این اپلیکیشن پیام رسانی در کشور برزیل شده است.

طی چند ماه اخیر، اپراتورهای تلفن همراه در برزیل سخت در تلاش بوده اند تا به دولت اثبات کنند که واتس اپ در ارائه خدمات رفتار منصفانه ای از خود نشان نمی دهد. در ماه آگوست، رویترز گزارش داد که بزرگترین اپراتورهای تلفن همراه در کشور برزیل، مشغول تألیف گزارشی هستند که با ارائه استدلال های اقتصادی و قانونی، دولت را برای جلوگیری از ادامه فعالیت واتس اپ در این کشور مجاب کنند.

این اولین باری نیست که استفاده از واتس اپ در برزیل ممنوع می شود. اوایل امسال، قاضی دیگری به علت عدم همکاری واتس اپ در برخی تحقیقات حکم مسدودسازی موقت این سرویس را صادر نمود.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato