فیل شیلر از این پس مدیریت اپ استور اپل را برعهده خواهد گرفت

فیل شیلر از این پس مدیریت اپ استور اپل را برعهده خواهد گرفت

فیل شیلر از از اپل، به تازگی به سمت جدید منسوب شده است و از این پس مدیریت اپ استور در تمام پلتفرم های سخت افزاری ساکنین کوپرتینو را بر عهده خواهد گرفت. کمپانی اپل در بیانیه خود اعلام کرده که فیل شیلر روی استفاده از استراتژی هایی در جهت بهبود اکوسیستم اپل برای کاربران آیفون، آیپد، مک، اپل واچ و اپل تی وی تمرکز خواهد کرد.

در همین حال، تیم کوک، مدیر عامل اپل نیز افزوده است که فیل شیلر از این پس مدیریت اکوسیستم اپل و در راس آن ها، اپ استور را برعهده می گیرد. وی می گوید که اپ استور از در مدتی کوتاه، از یک فروشگاه مجازی برای iOS، به پلتفرمی قدرتمند تبدیل شد و حالا نقشی اساسی در تجارت این شرکت ایفا می کند.

تا پیش از این، ادی کو، نائب رییس سرویس های اینترنتی اپل این پست را در اختیار داشت و حالا بر سرویس های آیتونز، آی کلاد، سیری و اپل موزیک نظارت خواهد کرد. در همین حال، شیلر نیز برای سالیان متمادی در سمت مدیریت بازاریایی جهانی اپل نقش بازی کرده و در برقراری ارتباط میان اپل و توسعه دهندگان شخص ثالث، تاثیر شگرفی داشته است.

اپل می گوید که بیش از ۱۱ میلیون توسعه دهنده در حال کار روی ۴ پلتفرم سخت افزاری آن ها هستند. با وجود موفقیت فوق العاده اپ استور روی پلتفرم های آیفون و آیپد، این سرویس دائما از سوی توسعه دهندگان مورد انتقاد قرار می گیرد. از سوی دیگر نیز، بسیاری از توسعه دهندگان از عرضه نرم افزارهای مک خود روی استور اپل سر باز می زنند و ترجیه می دهند که فروش محصولات شان را به صورت مستقل دنبال کنند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato