50 درصد جمعیت ایالات متحده آمریکا، بازی های ویدیویی انجام می دهند

50 درصد جمعیت ایالات متحده آمریکا، بازی های ویدیویی انجام می دهند

مرکز تحقیقاتی Pew، با نظرسنجی تلفنی از ۲۰۰۱ آمریکایی بالغ، درک عمومی مردم از بازی های ویدیویی را سنجید و در همین راستا آماری جالب توجه ارائه نمود. از این جامعه آماری، ۵۰ درصد اذعان داشتند که بازی های ویدیویی انجام می دهند اما از این میان، تنها ۱۰ درصدشان خود را گیمر خطاب می کردند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

طبق آمار، ۵۰ درصد از مردان و ۴۸ درصد از زنان آمریکایی به بازی های ویدیویی می پردازند اما ۶۰ درصد کسانی که مورد پرسش قرار گرفتند، باور داشتند علاقه مندان به بازی های ویدیویی مردان هستند، از جمعه ۵۷ درصد زنانی که خودشان بازی می کنند.

طی این نظرسنجی ۱۵ درصد از مردان و ۶ درصد از زنان خودشان را گیمر اعلام کرده اند. جالب است بدانید که از میان افراد ۱۸ تا ۲۹ سال، ۳۳ درصد از مردان و فقط ۹ درصد از زنان لقب گیمر را برای خود مناسب دانسته اند.

در ادامه با نگاهی آماری تر به ماجرا نگاه می کنیم:

  • ۳۵ درصد از کسانی که بازی می کنند (و ۵۳ درصد از کسانی که خودشان را گیمر خطاب می کنند) بر این باورند که اغلب گیم ها برای تلف کردن زمان نیستند. با این حال، ۱۳ درصد از کسانی که اصلا بازی نمی کنند هم چنین باوری دارند.
  • ۳۳ درصد از کسانی که بازی می کنند (و ۴۶ درصد از کسانی که خودشان را گیمر خطاب می کنند) قبول ندارند که اقلیت ها در بازی های ویدیویی بد جلوه داده شده اند. اما ۹ درصد از بازیکنان (و ۱۰ درصد گیمرها) باور دارند که چهره اقلیت ها بسیار ضعیف نمایش داده شده. ۶۱ درصد از کسانی که بازی نمی کنند هم طبیعتا نظر خاصی نداشته اند.
  • ۲۶ درصد از کسانی که بازی می کنند (و ۳۵ درصد از کسانی که خودشان را گیمر خطاب می کنند) باور ندارند که زن ها در بازی ها ضعیف جلوه داده شده اند. از سوی دیگر، ۱۶ درصد از کسانی که بازی می کنند (و ۲۴ درصد از گیمرها) خلاف این مسئله را باور دارند. ۵۵ درصد کسانی که بازی نمی کنند هم نظری در این رابطه نداشتند.

اگرچه مرکز تحقیقاتی Pew می گوید قشر گسترده ای از مردم آمریکا تصور دارند که رابطه ای میان بازی های ویدیویی و خشونت در جامعه وجود دارد اما گزارش آن ها به این عبارت ختم می شود که نگاه عمومی مردم به بازی های ویدیویی و کسانی که بازی انجام می دهند، پیچیده و نامشخص است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato