از سال آینده احتمالاً سرویس اپل موزیک موسیقی را با کیفیت به مراتب بالاتری پخش خواهد کرد [شایعه]

از سال آینده احتمالاً سرویس اپل موزیک موسیقی را با کیفیت به مراتب بالاتری پخش خواهد کرد [شایعه]

به گزارش منابع خبری موثقی که از برنامه های آتی شرکت ساکن کوپرتینو اطلاع دارند، در ابتدای سال آینده میلادی کیفیت پخش صدای موسیقی «اپل موزیک» بهبود خواهد یافت و این بهینه سازی به گونه ای خواهد بود که کیفیت اصوات از آنچه از هدست های استاندار کنونی مبتنی بر جک های ۳.۵ میلیمتری به گوش می رسند، بسیار بهتر باشند. در همین راستا بد نیست بدانید اتصال ورودی و خروجی که برای هدفون ها و هدست های رایج فعلی استفاده می شود (یا همان جک ۳.۵ میلیمتری) فقط می تواند موسیقی را با حداکثر کیفیتی برابر با CD های صوتی، ارائه دهد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

در همین راستا شایعات پیشین خاطر نشان کرده اند که کمپانی مورد بحث احتمال دارد سوکت موجود در تلفن های هوشمند آیفون را به منظور باریک و ضدآب نمودن دستگاه، حذف نماید. با رخ دادن چنین اتفاقی گمان می رود اپل شنیدن اصوات دیجیتال را به واسطه پورت لایتنینگ در دیوایس هایش میسر سازد و بدین طریق کاربران خواهند توانست با استفاده از هدست یا هدفون های ویژه این پورت از شنیدن موسیقی با کیفیت استودیویی لذت ببرند. پیرو این امر، اصوات با نرخ نمونه حداکثر  ۲۴ بیت/ ۹۶ کیلوهرتز استریم خواهند شد.

گفته می شود پورت لایتنینگ در حال حاضر از نرخ نمونه ۲۴ بیت /۱۹۲ کیلوهرتزی پشتیبانی می کند، بنابراین برای استریم موسیقی با نرخ یاد شده بدون شک مشکلی نخواهد داشت. اما این سوال پیش می آید که آیا اپل موزیک قابلیت سازگاری با نرخ بالاتر پخش موسیقی را نیز خواهد داشت یا خیر.

در این رابطه ذکر می گردد شرکت ساکن کوپرتینو امیدوار است با ارائه صدای Hi-Res (باکیفیت بالا) برای سرویس موسیقی خود بر میزان فروش آیفون تاثیر گذاشته و موجب افزایش بیشتر آن گردد. اضافه شدن سیستم پخش صدا با کیفیت استودیویی به تلفن هوشمند یاد شده و سرویس موسیقی موردنظر کمک می کند تا یک سر و گردن بالاتر از دیگر رقبا قرار بگیرند و برتری خود را از آنچه اکنون دارند نیز بیشتر نمایند.

در آخر هم باید اشاره نمائیم که بر اساس همین شایعات، اپل موزیک ارتقاء یافته برای نخستین بار در آیفون های ۷ و ۷ پلاس قابل استفاده و به واسطه آنها رونمایی خواهد شد. با این حساب این اسمارت فون ها نخستین موبایل های اپلی خواهند بود که سوکت ۳.۵ میلی متری هدفون از بدنه آنها حذف می گردد. باید منتظر ماند و دید آیا این حرف ها حقیقت پیدا خواهند کرد یا خیر.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato