گزارش: چیپست Nuclun 2 به جای G5 در نسخه جایگزین موبایل V10 استفاده خواهد شد

گزارش: چیپست Nuclun 2 به جای G5 در نسخه جایگزین موبایل V10 استفاده خواهد شد

طبق گزارشات، ال جی برای آنکه از وابستگی اش به محصولات موبایلی کوالکام بکاهد و با سامسونگ وارد رقابت شود، فرایند تولید دومین چیپست داخلی اش را آغاز نموده، با این همه، این چیپ احتمالا در پرچمدار اصلی سال ۲۰۱۶ این شرکت کره ای مورد استفاده قرار نمی گیرد.

در عوض انتظار می رود که چیپ بهینه سازی شده ال جی در محصولات تجاری سال آتی این شرکت به کار رود و دست کم آنطور که منابع اعلام کرده اند، این محصول همچون تراشه سیلیکونی تازه هوآوی به نام کایرین ۹۵۰ قدرتمند عمل می کند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشد.

این امر نشان می دهد که Nuclun 2 احتمالا برمبنای معماری ARM طراحی شده و از هسته های Cortex-A72 و A53 بهره می برد و آنطور که در برخی شایعات آمده در ساخت آن از فرایند تولید ۱۶ نانومتری FinFET شرکت TSMC بهره گرفته شده است.

اما انتظار می رود که این چیپ در نیمه دوم سال آینده میلادی از راه برسد و در نتیجه برای استفاده در موبایل G5 ال جی آماده نخواهد بود. علاوه بر این، جدیدترین منابع اعلام کرده اند که ال جی تصور نمی کند چیپ جدیدش توان کافی برای استفاده در پرچمدار G5 (که در نیمه نخست سال ۲۰۱۶ از راه می رسد) را داشته باشد.

در مقابل انتظار می رود که Nuclun 2 در مدل جایگزین تلفن هوشمند V10 مورد استفاده قرار بگیرد که احتمالا در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ میلادی از راه می رسد.

در کنار این لازم است اضافه کنیم، شایعات منتشر شده در مورد نوع پردازنده مد نظر الجی برای استفاده در پرچمدار تازه اش یعنی G5 کاملا با واقعیت جور در می آید، با این همه، پردازنده گرافیکی یا معماری عنوان شده برای آن کاملا هم با چیپست اسنپدراگون ۸۲۰ کوالکام (که گفته می شود این شرکت قصد استفاده از آن را دارد) همخوانی ندارند.

علاوه بر این، کمپانی کره ای مورد بحث تمایلی به خطر کردن و استفاده از چیپست کمتر شناخته شده خود به نام Nuclun در پرچمدار اصلی اش ندارد. البته لازم است اضافه کنیم که هم اکنون کمتر سخنی از چیپست Nuclun 2 به میان می آید و به همین دلیل بهتر است که باز هم برای اظهار نظر رسمی از سوی ال جی منتظر ماند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato