غیر فعال کردن انتخابی سیلندرها؛ نوآوری تازه برای کاهش مصرف سوخت خودروها

این یک باور کلاسیک است که تعداد سیلندر بیشتر موتور خودرو به معنای مصرف بیشتر سوخت خواهد بود، اما واقعیت این است که در واقع حجم کلی پیشرانه در این رابطه نقش بازی می کند و تعداد سیلندر به تنهایی فاکتور چندان تعیین کننده ای در مورد میزان مصرف سوخت یک خودرو نیست.

به هر روی حالا محققان آمریکایی به روش نوینی برای مدیریت پیشرانه های پرحجم با تعداد سیلندر بالا دست یافته اند، تکنولوژی که می تواند مصرف سوخت خودروهای آینده را به شکل معنا داری کاهش دهد.

در ادامه این مقاله با دیجیاتو همراه باشید.

hamrah-mechanic malltina

اساس این تکنولوژی بر مبنای روش قدیمی موسوم به "غیر فعال کردن سیلندرها در حالت عدم نیاز" است. به ندرت در شرایط متداول رانندگی نیاز به کل قدرت موتور وجود دارد، به همین جهت هم واحد کنترل الکترونیکی موتور (ECU) می تواند با استفاده از این تکنولوژی دستور غیر فعال کردن نیمی از سیلندرها را در شرایط عدم نیاز صادر کند.

GM-1

برای مثال در زمان رانندگی درون ترافیک سنگین یا حرکت با سرعت ثابت درو اتوبان، معمولا قدرت مورد نیاز بسیار کمتر از حداکثر توان تولیدی پیشرانه است، بنابراین در این شرایط پاشش بیشتر سوخت در جهت ادامه کار همه سیلندر ها عملا به معنای هدر دادن سوخت خواهد بود.

براساس تکنولوژی فعلی که عمدتا توسط خودروسازان آمریکایی استفاده می شود. ECU موتور می تواند چهار سیلندر از یک موتور هشت سیلندر یا سه سیلندر از یک موتور شش سیلندر را از مدار تولید قدرت خارج کند و بدین ترتیب مصرف سوخت لحظه ای موتور از نظر تئوری در حدود 20 الی 30 درصد کاهش می یابد.

GM-3

با این وجود یک مشکل فنی در رابطه با توسعه بیشتر این تکنولوژی وجود دارد. موتورهای احتراق داخلی ساختار مکانیکی و هندسی نسبتا پیچیده ای دارند و در صورت عدم کارکرد متقارن از بالانس خارج شده و آسیب می بینند.

GM-5

کاهش 0.4 لیتری مصرف سوخت و هشت گرمی آلایندگی با تکنولوژی غیر فعال کردن نیمی از سیلندرهای یک موتور چهار سیلندر

برای مثال در یک موتور چهار سیلندر متداول اگر با قطع جریان برق ارسالی به شمع ها، حتی یکی از سیلندر ها را از مدار جرقه زنی و تولید قدرت خارج کنید، متوجه لرزش شدید و صدای نا متوازن و کارکرد غیر معمول آن خواهید شد.

حالا محققان آمریکایی روشی را تحت عنوان "Tula's engine optimizing Dynamic Skip Fire" برای جنرال موتورز توسعه داده اند که می تواند غیر فعال شدن چندین سیلندر به صورت همزمان را مدیریت کند.

GM-4

 با این تکنولوژی حتی می توان هفت سیلندر از یک موتور هشت سیلندر را از مدار تولید قدرت خارج کرد، اما نحوه مدیریت سیلندرها بسیار پیچیده خواهد بود و طبیعتا بروز هرگونه عیبی در این سامانه می تواند به آسیب دیدگی جدی موتور منجر شود.

GM-2

به هرحال واقعیت این است که کاهش مصرف سوخت و آلایندگی به قیمت پیچیده شدن تکنولوژی خودروهای امروزی حاصل شده است و به جز طراحی نرم افزارهای پیشتبان برای ممانعت از آسیب دیدن موتور، راه حل دیگری برای این مشکل وجود ندارد.

براساس پیش بینی ها می توان انتظار داشت که از سال 2020 شاهد عرضه خودروهای تولید انبوه با این تکنولوژی تازه باشیم، فناوری ای که می تواند مصرف سوخت و آلایندگی را به خصوص در شرایط رانندگی ترافیکی چندین درصد کاهش دهد.

بلیط هواپیما hamrah-mechanic

مطالب مرتبط

علی‌رغم مخالفت کارشناسان، احراز هویت کاربران پلتفرم‌های آگهی به زودی آغاز می‌شود

معاونت امور فضای مجازی در دادستانی کل کشور، با تاکید بر احراز هویت در پلتفرم‌های آگهی آنلاین خبر داده که این پلتفرم‌ها از ابتدای مهر ملزم به احراز هویت کاربران و کالاهای ارائه شده در دو حوزه خودرو و مسکن هستند. به نظر می‌رسد نظرات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و شورای اجرای فناوری اطلاعات درباره توقف... ادامه مطلب

انتشار دستورالعمل ساماندهی ربات‌ها توسط مرکز ملی فضای مجازی: بات‌های ناشناس ممنوع

دستورالعمل سامان‌دهی بات‌ها و ربات‌ها در فضای مجازی باتوجه ‌به ضوابط فنی و اجرایی مرتبط با تحقق الزامات شبکه‌ ملی اطلاعات ابلاغ شد. در این دستورالعمل، نظارت بر بات‌های فضای مجازی به چهار ارگان وزارت ارتباطات، وزارت فرهنگ و ارشاد، وزارت صمت همچنین وزارت کشور سپرده شده است.در این دستورالعمل ابتدا تعریف شده که بات یا... ادامه مطلب

شورای اجرای فناوری اطلاعات خواستار توقف فعالیت «امتا» برای احراز هویت کاربران شد

دبیرخانه شورای اجرای فناوری اطلاعات خواستار توقف فعالیت سامانه امتا تا زمان برگزاری جلسه مشترک با بازیگران و ذی‌نفعان اصلی این حوزه و نمایندگان این سایت شد. قرار بود بعضی سایت‌های آنلاین از ابتدای مهر ماه با استفاده از این سامانه، کاربران خود را احراز هویت کنند. این مسئله واکنش‌های بسیاری را در روزهای اخیر... ادامه مطلب

جهرمی: روند تولید و توسعه ماهواره پارس ۱ به اتمام رسید

وزیر ارتباطات خبر از اتمام مراحل تولید ماهواره پارس ۱ داد. به گفته او پارس ۱ پیشرفته‌ترین ماهواره‌ی تولید شده در ایران است که توسط پژوهشگاه فضایی ایران طراحی و ساخته شده است.در مراسم معرفی دستاوردهای بومی سازی تجهیزات پیشرفته شبکه ملی اطلاعات، «محمد جواد آذری جهرمی» با ذکر این نکته که فعالیت‌های فضایی این وزارتخانه فراموش نشده... ادامه مطلب

جهرمی: صاایران گوشی‌های تولیدی خود را جهت عرضه به بازار به ایرانسل داد

وزیر ارتباطات اعلام کرد که آنها در زمینه ساخت گوشی تلفن همراه از چندین شرکت درخواست همکاری داشته‌اند و صاایران نسبت به این درخواست واکنش مثبتی نشان داده است. به گفته آذری جهرمی، حالا بخش اول از محصولات آماده و به ایرانسل تحویل داده شده تا شرایط آن برای عرضه به بازار فراهم شود. به... ادامه مطلب

در مجمع نوآوری تهران اعلام شد: رشد ۹۹ درصدی حجم سرمایه‌گذاری خطرپذیر در سال ۹۸

رییس هیات مدیره انجمن سرمایه‌گذاری خطرپذیر اعلام کرد که این انجمن شاهد رشد ۹۹ درصدی حجم سرمایه‌گذاری خطرپذیر در سال ۹۸ بوده و از شهرداری و استانداری تهران خواست تا با حل یک سری مشکلات بتوانند به رشد تیم‌ها و علاقه بیشتر سرمایه‌گذاران کمک کنند.اولین مجمع فناوری و نوآوری استان تهران صبح امروز در کارخانه نوآوری... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟