کار با تلفن همراه در حین رانندگی و راه رفتن سلامت رانندگان و عابرین را به خطر می اندازد

کار با تلفن همراه در حین رانندگی و راه رفتن سلامت رانندگان و عابرین را به خطر می اندازد

بر اساس بررسی های یک شرکت بیمه در ایالات متحده، رانندگان امروز نسبت به سال ۲۰۰۹ کمتر با تلفن همراه خود در حین رانندگی صحبت می کنند، اما تعداد افرادی که به ارسال پیام مشغول بوده اند حدود ۵ درصد افزایش یافته است.

نتایج این تحقیق نشان می دهد که ۴۸ درصد از رانندگان در صورتی که در خطر تصادف قرار می گرفتند ارسال پیام را متوقف می کردند. ۴۲ درصد نیز گفته اند که اگر از بابت جریمه نگرانی وجود داشت، موبایل خود را کنار می گذاشتند. ۳۶ درصد از پرسش شوندگان هم اذعان داشتند که از ترس توقف توسط پلیس نوشتن پیام خود را کنار می گذارند.

در ۴۶ ایالت آمریکا تایپ پیام در حین رانندگی شامل جریمه می شود. در ۱۴ ایالت دیگر در دست گرفتن موبایل به هر دلیلی هنگام رانندگی ممنوع است. همچنین پلیس ها می توانند از ابزار رهگیری موقعیت لحظه ای برای تشخص دخیل بودن استفاده از تلفن همراه در تصادف ها استفاده کنند.

اما مشکلات مربوط به استفاده از موبایل تنها محدود به رانندگان نمی شود. تحقیقات اخیر نشان داده که عامل درصد قابل توجهی از تصادفات نه حواس پرتی راننده، بلکه مشغول بودن عابرین پیاده با موبایل های هوشمند خود است. با ادامه مطلب دیجیاتو را همراهی کنید

کار با تلفن همراه در حین رانندگی اشتباه بزرگیست، اما زل زدن به تلفن همراه در حین راه رفتن هم اشتباه کوچکی به شمار نمی رود. بر اساس تحقیقات، رشد میزان استفاده از موبایل های هوشمند در حین راه رفتن ارتباط معنا داری با افزایش میزان جراحات حاصل از برخورد عابرین پیاده با یکدیگر دارد.

هر کس دیگری را مقصر می داند. ۷۵ درصد افراد معتقدند که طرف مقالبشان به علت حواس پرتی با آنها برخورد داشته است.

سخنگوی آکادمی جراحی های ارتوپدی می گوید که یک بررسی میدانی توسط آنها نشان داده، ۹۰ درصد از مردم هر روز افرادی را می بینند که سر در موبایل خود بی توجه به اطراف مشغول راه رفتن هستند. ۶۴ درصد از افرادی که در نظر سنجی شرکت داشته اند، باور دارند که چنین افرادی نمی توانند در خط مستقیم راه بروند.

وی همچنین می افزاید که حدود ۶۰ درصد عابرین پیاده به نوعی با تلفن همراه خود مشغول هستند. این فرد توصیه می کند که افراد در حین راه رفتن هرگز از موبایل خود استفاده نکنند و تنها روی مسیر پیش روی خود متمرکز شوند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato