مایکروسافت کاربران را از وجود هکرهای تحت حمایت دولت با خبر می سازد

مایکروسافت کاربران را از وجود هکرهای تحت حمایت دولت با خبر می سازد

دنیای دیجیتال این روزها اصلا امن به نظر نمی رسد. هکرهای عادی به هر هدفی که بخواهند حمله می کنند و اطلاعات را به سرقت می برند یا خسارتی عمده به جای می گذارند. اما هشدار جدید مایکروسافت در مورد گروهی از هکرهای وابسته به دولت ها است.

گویا آژانس امنیت ملی آمریکا قصد دارد با بهره گیری از تیم هکرهای ماهر خود، موانع را دور زده و سریع تر به اطلاعات شخصی کاربران سرویس های اینترنتی دست یابد. مایکروسافت در بیانیه ای اعلام کرده که ممکن است کاربران مورد تهاجم هکرهای دولتی قرار بگیرند.

بر اساس گفته های مایکروسافت، آن ها متوجه برخی حملات سایبری از سوی هکرها به کاربران شان شده اند و از آنجایی که این حملات بسیار پیشرفته بوده و سطح پایداری بالایی داشته اند، این احتمال قطعی است که هکرها از سوی دولت مورد پشتیبانی هستند. هدف نهایی ردموندی ها در ارائه این گزارش، اعلام عمد سازش شان با دولت بوده است.

با این حال، سرویس های مایکروسافت سابقه خوشی در این زمینه ندارند و رویترز در گزارش خود به قربانیان هک سال ۲۰۱۱ از سوی دولت چین و مورد حمله قرار گرفتن رهبران تبتی و اویغوری اشاراتی دارد. به هر روی، اقدام جدید مایکروسافت برای کاربرانی که به امنیت خود اهمیت می دهند، بسیار مثبت قلمداد می شود. ردموندی ها در بلاگ خود راه های جدیدی هم برای محافظت بیشتر حساب های کاربری در برابر هکرها ارائه کرده اند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato