اپل در پتنت جدید خود قابلیت جا به جایی پول از طریق پیامک و تماس تلفنی را به نمایش می گذارد

اپل در پتنت جدید خود قابلیت جا به جایی پول از طریق پیامک و تماس تلفنی را به نمایش می گذارد

اپل به تازگی، پتنتی جدید به ثبت رسانده که از برنامه های بزرگ این کمپانی برای ارتقای سیستم پرداختی موبایل حکایت دارد. بنا بر این پتنت، کاربران می توانند صرفا با استفاده از اپلیکیشن iMessage تمام امور مالی خود را به انجام برسانند.

کمپانی مورد بحث، ظاهرا به دنبال آن است که سرویس های مختلف خود نظیر اپلیکیشن برقراری تماس و ارسال پیامک را با یک دیگر ادغام کرده و از آن ها برای تحقق این هدف استفاده کند. بنابراین، کاربران از این پس خواهند توانست که از طریق ارسال پیامک و یا کارهای مشابه، به واریز پول و پرداخت قبض های خود بپردازند.

اپل در حال حاضر، در تلاش است که سیستم پرداخت با موبایل اپل پی خود را در کشور چین راه اندازی کند و انتظار می رود که تا اوایل ماه آتی میلادی، به صورت گسترده در کشور چشم بادامی ها مورد استفاده قرار گیرد.

اما در نهایت باید اشاره کرد که طبق معمول، این امکان وجود دارد که پتنت ثبت شده از سوی اپل، هیگاه تحقق نیابد؛ ساکنین کوپرتینو سابقه ای طولانی در ثبت پتنت های مختلف دارند که هیچ گاه به واقعیت بدل نمی شوند. در واقع این کمپانی صرفا به ثبت ایده های خود می پردازد تا از احتمال هرگونه کپی برداری جلوگیری نماید.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato