سامسونگ قصد دارد از سه محصول مفهومی خود در نمایشگاه CES رونمایی کند

سامسونگ قصد دارد از سه محصول مفهومی خود در نمایشگاه CES رونمایی کند

در حالی که حدود یک ماه تا آغاز نمایشگاه سالانه CES باقی مانده، خبر می رسد که سامسونگ قصد دارد سه محصول مفهومی حاصل کار لابراتوار خلاقیت خود، یا همان C-Lab، را در این رویداد به نمایش عمومی بگذارد.

یکی از این سه محصول کمربند هوشمند WELT خواهد بود که قرار است همواره مراقب سایز دور کمر شما، عادات غذایی و همچنین تعداد قدم هایتان در طی روز باشد. البته این کمربند وظیفه کلاسیک خود، یعنی نگه داشتن شلوار روی کمر شما را نیز به خوبی انجام می دهد. با ادامه مطلب همراه دیجیاتو باشید.

قرار است WELT مدت زمان نشستن های صاحب خود را کنترل کند و همیشه مراقبت آن باشد که کاربرش به قدر کافی در روز تحرک و فعالیت داشته باشد. اطلاعات جمع آوری شده توسط این کمربند هوشمند به یک اپ اختصاصی در موبایل هوشمند شما منتقل شده و با استفاده از آن برنامه های حفظ سلامت روزانه متناسب با میزان وزن و سطح فعالیت ها تعیین خواهد شد.

البته WELT تنها ارمغان C-Lab سامسونگ برای CES نخواهد بود. آنها قصد دارند در این نمایشگاه از کنترلر واقعیت مجازی Rink نیز رونمایی کنند. قرار است با به دست گرفتن این کنترلر بتوانید بازی های ارائه شده در هدست های واقعیت مجازی را هدایت نمایید.

محصول مفهومی سوم TipTalk نام دارد که شما را قادر می سازد تنها با لمس گوش خود اقدام به پخش موسیقی از روی ابزار هوشمند و یا مکالمه تلفنی نمایید. برای این کار نیاز به هیچگونه هدست یا ایرفون مجزایی نیست. این محصول چیزی شبیه به یک دستبند خواهد بود که از طریق بلوتوث به تلفن یا تبلت شما متصل شده و موسیقی و تماس ها را حتی در مکان های شلوغ با کیفیت عالی به گوش شما می رساند. تنها کافیست که در حین مکالمه انگشت خود را روی گوش قرار دهید.

ابزار هوشمند تماس از طریق انگشت

البته ممکن است در آینده TipTalk در ابزارهای پوشیدنی چون دستبندهای سلامتی یا ساعت های هوشمند چون Gear S2 هم ادغام شود. این وسیله همچنین قرار است به قابلیت Text-to-Speech مجهز شود تا متن ها و ‍پیام ها را برای کاربر خود بخواند.

لابراتوار خلاقیت سامسونگ از سال ۲۰۱۲ تا امروز ۷۰ پروژه مختلف را به اجرا درآورده است. در حال حاضر ۴۰ مورد این پروژه ها توسط یکی از بخش های مجموعه سامسونگ در حال توسعه هستند. ۹ ایده از میان اینها پتانسیل بسیار بالایی برای موفقیت دارند که TipTalk یکی از آنهاست.

نمایشگاه CES از روز ۶ ژانویه آغاز و به مدت ۳ روز ادامه خواهد داشت. باید دید این محصولات خلاقانه سامسونگ تا چه حد می توانند توجه بازدیدکننده ها را جلب نمایند؟ و آیا می توانند راه خود را به بازار پیدا کنند؟

ویجیاتو

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato