شرکت DJI سیستم تازه ای برای جلوگیری از پرواز پهپادهایش در محدوده های ممنوعه طراحی کرده است

روز پنجشنبه گذشته کمپانی DJI نسخه بتای سیستم تازه خود موسوم به geofencing یا حفاظ جغرافیایی را ارائه کرد که طبق گفته خود این شرکت، پهپادها را از پرواز به داخل محدوده های هوایی ممنوعه باز می دارد.

این قابلیت تازه GeoSpatial Environment Online نام دارد که به اختصار GEO خوانده می شود و به کاربران امکان می دهد محدوده های هوایی پرواز ممنوع را بشناسند، حال ممکن است که پرواز دِرون در این موقعیت ها به دلیل وضع برخی قوانین ممنوع اعلام شده باشد یا اینکه به دلیل وجود پاره ای مسائل ایمنی و امنیتی اینطور باشد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

تور کیش

اگر خاطرتان باشد، اداره هوانوردی ایالات متحده آمریکا چندی پیش خواهان وضع قوانین بیشتر در مورد پرواز پهپادها شد و ظاهرا کمپانی چینی DJI نیز با طراحی سیستم یاد شده قصد دارد تا حدودی رضایت این سازمان را جلب نماید.

سیستم GEO، پهپادهای ساخت DJI را از بلند شدن در داخل محدوده های ممنوعه نظیر فرودگاه و واشنگتن دی سی منع می نماید و علاوه بر این، به کاربران امکان می دهد از وجود محدوده هایی که پرواز دِرون در آنها به صورت موقتی ممنوع اعلام گردیده از جمله بستر آتش سوزی یا رویدادهای ورزشی بزرگ آگاهی پیدا کنند.

مناطق حساس در مجاورت زندان ها و نیروگاه های برق نیز از جمله بخش های پرواز ممنوع هستند و سیستم GOE از پرواز دِرون های این کمپانی در اطراف آنها ممانعت به عمل خواهد آورد.

البته کاربران درون های DJI می توانند فعلا به صورت موقتی سیستم یاد شده را غیر فعال کرده و برخی از محدودیت های پروازی آن را قفل گشایی کنند اما برای این منظور لازم است که حساب های بانکی تایید شده و همچنین یک کارت اعتباری داشته باشند و شماره موبایلشان هم در داخل پایگاه داده ای DJI ثبت گردیده باشد. به این ترتیب اگر پهپادی در یکی از بخش های ممنوعه پیدا شود، سازمان های امنیتی می توانند مالک آن را شناسایی نمایند.

البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که کاربران نمی توانند همه محدودیت های پروازی را هم قفل گشایی نمایند و موقعیت هایی نظیر واشنگتن دی سی از جمله بخش هایی هستند که پرواز در آنها کاملا ممنوع است.

سیستم طراحی شده از سوی شرکت DJI تلاشی است که از سوی این کمپانی چینی در راستای جلوگیری از پرواز پهپادها در مجاورت بخش های پرواز ممنوع نظیر فرودگاه ها یا کاخ سفید طراحی گردیده.

نکته دیگر اینکه، سازمان هوانوردی ایالات متحده آمریکا برای آنکه نظارت بیشتری روی این پرنده ها داشته باشد، از تمامی کاربران وسایل زیر 25 کیلوگرم درخواست کرده که تا تاریخ 30 بهمن ماه 1394 درون های خود را ثبت نمایند و در صورتی که از انجام این کار خودداری نمایند ممکن است با جریمه ای 27500 دلاری روبرو گردند.

منبع:
engadget
برچسب ها

مطالب مرتبط

پیتا معرفی شد؛ دوربین ورزشی که می تواند به پهپاد تغییر کند

بسیاری از افرادی که به عکاسی علاقه دارند به دنبال خرید دوربین های ورزشی هستند. همچنین برخی از آنها وسوسه می شوند که یک پهپاد نیز داشته باشند تا توسط آن بتوانند عکس یا فیلم های خاص تری  ثبت کنند. اکشن کم «Pitta» که به تازگی معرفی شده همان گجتی است که به کار این... ادامه مطلب

اولین میدان مخصوص پرواز پهپاد توسط DJI ساخته شد

شاید تصور کنید به پرواز درآوردن پهپاد برای اولین بار کار سختی باشد، اما افرادی که این وسیله را دارند و در شهرهای نسبتاً بزرگ زندگی می کنند، می گویند این روزها یافتن مکانی ایمن و خلوت برای انجام این کار بسیار دشوارتر است. به عقیده آنها چه خوب بود اگر میدان هایی مخصوص پرواز پهپاد... ادامه مطلب

فانتوم 4 همراه با قابلیت پیشگیری از برخورد با موانع و «مد سرعت» معرفی شد

«باهوش تر، ظریف تر، سریع تر و قوی تر»؛ اینها وعده هایی هستند که شرکت DJI با معرفی جدیدترین پهپاد خود به نام فانتوم 4 به مخاطبانش داده است.فانتوم 4 که در واقع قابل توجه ترین به روز رسانی در پرنده های بدون سرنشین این شرکت محسوب می گردد نتنها به لحاظ زیبایی و ظاهر... ادامه مطلب

آمبولانس را فراموش کنید؛ سوئد از پهپاد برای نجات قربانیان ایست قلبی استفاده می کند

اگرچه اکثر پهپادها برای سرگرمی یا ساخت محتویات چند رسانه ای مورد استفاده قرار می گیرند، محققان انستیتوی کارولینسکا سوئد اخیراً دست به حرکت تازه ای زده اند که می تواند پهپادها را به دیوایس های مناسبی برای مقاصد پزشکی تبدیل کند. این تیم محققان به آزمایش پهپادی پرداخته اند که به دستگاه شوک مجهز... ادامه مطلب

تانزانیا بزرگترین شبکه ملی پهپادها را برای حمل دارو راه اندازی می کند

تانزانیا به عنوان یکی از کشورهای شرق آفریقا، از خدمات بهداشت و درمان خوبی برخوردار نیست به طوری که به ازای هر 100 هزار نفر در این کشور، تنها 3 پزشک به درمان بیماران می پردازند.از طرفی تانزانیا با جمعیت 56 میلیون نفری خود، تنها 5640 مرکز درمانی عمومی در اختیار داشته و دسترسی به... ادامه مطلب

گوپرو بالاخره از پهپاد چهار پره و تاشوی Karma رونمایی کرد

کمپانی گوپرو به تازگی از اولین پهپاد خود به نام Karma رونمایی به عمل آورده که نخستین بار، طی کنفرانس Code سال 2015 معرفی شده بود و سپس عرضه اش تا سال جاری میلادی به تعویق افتاد. بزرگترین مزیت پهپاد Karma نسبت به سایر رقبا، سهولت استفاده از آن است؛ برای شروع، کارما از طراحی... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟