والو بالاخره در مورد مشکل هفته پیش استیم توضیحاتی منتشر کرد

تقریبا یک هفته پیش بود که استیم دچار اختلالات شدیدی شد. طی این اتفاق، اطلاعات میلیون ها کاربر به صورت عمومی توسط هر شخصی قابل مشاهده بود و والو علت این امر را کَش شدن استیم اعلام کرد. اما حالا که مدتی از برطرف شدن این مشکل می گذرد، استیم توضیحاتی کامل تر در این رابطه ارائه می دهد.

گویا این اتفاق در نتیجه حملات DDoS بوده و فشار عظیمی به سرورهای استیم وارد کرده است. طی این اتفاق، ۳۴ هزار کاربر استیم قادر بودند تا اطلاعات دیگر کاربران را به راحتی مشاهده کنند، اطلاعاتی نظیر ۴ رقم انتهایی تلفن همراه، ایمیل، لیست بازی های خریداری شده به انضمام ساعت و قیمت و بسیاری اطلاعات دیگر که البته هیچ کدام خطرساز نبوده اند.

در واقع هیچ اطلاعات حیاتی و حساسی از این طریق توسط دیگران قابل مشاهده نبوده و تمام حساب های کاربری در امنیت کامل است. در نتیجه حمله DDoS، سرورها، ۲۰۰۰ درصد بیشتر از حالت معمولی ترافیک دریافت کرده اند که همین امر سبب خرابکاری گسترده شده است.

در بیانیه منتشر شده توسط استیم، این مسئله بارها تکرار شده که اطلاعات اصلی حساب از جمله شماره و رمز کارت بانکی، رمز حساب استیم و ... در دسترس هکرها قرار نگرفته و لزومی به تعویض رمزها نیست.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟