6 واقعیت جالب در مورد کیا اسپرتیج 2016 ؛ کمی زشت و بسیار بهبود یافته

6 واقعیت جالب در مورد کیا اسپرتیج 2016 ؛ کمی زشت و بسیار بهبود یافته

نسل سوم کیا اسپرتیج به لطف طراحی خوب و جذاب فروش فوق العاده ای را در بازار های جهانی و حتی بازار کشورمان تجربه کرد، اما حالا نوبت به معرفی نسل تازه این کراس اوور سایز متوسط رسیده است، خودرویی که به عقیده بسیاری افراد از زیبایی فوق العاده مدل قبلی بویی نبرده اما در عوض از بسیاری جهات فنی و امکانات رفاهی بهبودی قابل توجه را تجربه کرده و حالا یکی از کامل ترین خودروهای بازار به خصوص در زمینه سیستم های ایمنی و پیشگیری از تصادف به شمار می آید.

در ادامه این مقاله با دیجیاتو همراه باشید.

۱ : مهندسی شده با سلیقه آمریکایی

خودروسازان آسیایی مدت هاست که برای ارائه محصول مناسب صادرات به کشورهای غربی، از مراکز تحقیق و توسعه در خاک آمریکا و اروپا استفاده می کنند.

KIA SPORT-2

کیا نیز چنین کاری را برای اسپرتیج جدید مد نظر قرار داده و نسل چهارم این خودرو را در مرکز تحقیق و توسعه خود واقع در کالیفرنیا ساخته و پرداخته است.

۲ : بدنه مستحکم

استفاده ۵۱ درصدی از فولاد مقاومت بالا باعث شده که مقاومت پیچشی بدنه نسبت به مدل قبلی در حدود ۳۹ درصد بهبود یابد. این در حالیست که تنها در حدود ۱۸ درصد شاسی و بدنه مدل قبلی (نسل سوم) از این نوع فولاد استفاده شده بود.

KIA SPORT-15

مقاومت و ایمنی خودرو در برخورد ها نیز به شکل چشمگیری بهبود یافته، آنچنان که در قسمت های کمانی گلگیر، ستون های خودرو و سقف از فولاد مقاومت بالا استفاده شده است.

۳ :  هندلینگ بهتر

هندلینگ و لذت رانندگی خودروهای کره ای در چند سال اخیر به شکل چشمگیری بهبود یافته و حالا کیا / هیوندای در راستای هرچه کمتر کردن فاصله خود با رقبای مشهور اروپایی، دست به توسعه سیستم تعلیق و فنربندی این خودرو تازه زده اند.

KIA SPORT-9

فنربندی مولتی لینک چرخ های عقب برای نسل چهارم اسپرتیج از قطعات جدیدی بازوهای دو عضوی و کمک فنرهای دو نرخی بهره می برد، همچنین در صورت سفارش مشتری امکان نصب مجموعه اسپرتی فنربندی با کمک فنرهای سفت تر نیز وجود خواهد داشت.

KIA SPORT-5

مهندسان هیوندای در راستای بهبود حس رانندگی، ۲۵ درصد از مقاومت داخلی مجموعه فرمان کم کرده اند و محل جعبه فرمان را نیز چند سانتی متر به سمت جلو برده اند تا بالانس وزنی و تقسیم وزن بهبود یابد.

۴ : دیفرانسیل مرکزی جدید

اسپرتیج ۲۰۱۶ از حیث انتقال نیرو به دو صورت تک دیفرانسیل (دیفرانسیل جلو) و دو دیفرانسیل (AWD) قابل سفارش است و در این مدل به لطف بهره گیری از یک دیفرانسیل مرکزی جدید می توان تا ۵۰ درصد نیرو را به چرخ های عقب انتقال داد.

KIA SPORT-13

سیستم کامپیوتری این مجموعه در هر لحظه با اندازه گیری و تخمین میزان اصطکاک چرخ ها با سطح مسیر می تواند حالت بهینه ای در انتقال نیرو به چرخ ها را مدیریت کند.

۵ : موتور توربو جدید

مدیران کیا و هیوندای اصولا علاقه ندارند تا به بازی جنگ قدرت از نظر برتری در میان قوی ترین خودروهای عرضه شده در بازار وارد شوند اما در یکی دوسال اخیر بسیاری خودروسازان به عرضه مدل های مجهز به موتورهای کم حجم توربو روی آورده اند.

KIA SPORT-14

به همین دلیل هم برای نسل تازه اسپرتیج امکان سفارش یک موتور ۲.۰ لیتری توربو با قدرت ۲۴۱ اسب بخار و گشتاور ۳۵۲ نیوتن متر را فراهم آورده اند.

KIA SPORT-12

۶ : سه مُد مختلف رانندگی

رانندگی با اسپرتیج جدید می تواند ، مهیج ، اقتصادی و یا کاملا معمولی باشد. سه تنظیم مختلف برای برنامه های ECU در نظر گرفته شده است که امکان دسترسی به حداکثر توان در حالت SPORT ، دست یابی به کمترین مصرف سوخت در مد اقتصادی (ECO) و رانندگی معمولی را در حالت بینابین دو حالت مذکور، فراهم می کند.

KIA SPORT-11

حالا باید منتظر ورود این مدل به بازار های جهانی و بازار ایران بود، جایی که برادر دوقلو این خودرو یعنی هیوندای توسان جدید با طراحی به مراتب بهتر شانس فوق العاده ای در کسب سهم کیا اسپرتیج در بازار فروش دارد.

KIA SPORT-16

 

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato