ایسر نخستین لپ تاپ جهان با استفاده از استاندارد وای-فای 802.11ad را معرفی کرد

ایسر نخستین لپ تاپ جهان با استفاده از استاندارد وای-فای 802.11ad را معرفی کرد

بر خلاف همیشه، امسال به نظر می رسد که ایسر تصمیم ندارد تعداد زیادی لپ تاپ در نمایشگاه CES معرفی کند. شرکت مورد بحث صرفا قصد دارد چند نمونه از محصولات فعلی خود را با مشخصات سخت افزاری جدید، بروز رسانی نماید.

یکی از همین محصولات، TravelMate P648 نام دارد که یک لپ تاپ برای استفاده های تجاری به شمار می رود. ایسر این محصول را با استاندارد وای-فای ۸۰۲.۱۱ad بروز رسانی نموده؛ گونه ای از فناوری جدید که با نام WiGig نیز شناخته می شود. این تکنولوژی، سرعت انتقال داده ها از طریق وای-فای را تا ۴.۶ گیگابیت بر ثانیه افزایش می دهد.

ایسر در لپ تاپ TravelMate P648 از نوعی چیپ وای-فای با کد Atheros استفاده نموده که از سوی شرکت کوالکام توسعه پیدا کرده و دارای سه باند است. این چیپ از فرکانس های رادیویی ۲.۴، ۵ و ۶۰ گیگاهرتزی برای حضور در بین انواع مختلف شبکه ها، پشتیبانی به عمل می آورد.

خبر بد اینکه با تکنولوژی های جدید، همان ابتدای کار چندان نمی توان جولان داد. به همین علت، استاندارد ۸۰۲.۱۱ad اکنون کاربرد زیادی ندارد. در حال حاضر دامنه فراکانس ۶۰ گیگاهرتز، صرفا کاربردش می تواند برای شما این باشد که چند دستگاه را به شکل بی سیم به هم متصل نمایید و با سرعت بالایی به انتقال اطلاعات مشغول شوید؛ دستگاه هایی که البته در یک اتاق قرار گرفته باشند.

تصور می شود که یکی از استفاده های ۸۰۲.۱۱ad، در حال حاضر بهره گیری از آن برای اتصال یک لپ تاپ یا گجت به تلویزیون، به شکل بی سیم جهت استریم ویدیوهای با کیفیت، بدون مشاهده تاخیر باشد.

ویجیاتو
نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato