شرکت Phase One از یک دوربین قطع متوسط 100 مگاپیکسلی پرده برداشت

شرکت Phase One از یک دوربین قطع متوسط 100 مگاپیکسلی پرده برداشت

شرکت Phase One از یک دوربین قطع متوسط 100 مگاپیکسلی پرده برداشت

برای آنکه عکس هایی با قطع متوسط و بزرگ تر از ۶۰ مگاپیکسل بگیرید لازم است ترفندهای خاصی را بدانید؛ برای مثال باید در یک لحظه عکس های مختلفی از سوژه مورد نظرتان بگیرید.

اما به لطف دوربین تازه شرکت Phase One به نام XF 100MP نیازی به استفاده از این ترفندها نخواهید داشت. در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

همانطور که از نام این محصول می توانید حدس بزنید، از یک حسگر CMOS صد مگاپیکسلی بهره می برد (که مشترکا با سونی ساخته شده) و در نتیجه قادر است در هر عکس، حجم بالایی از جزئیات را ثبت کند.

علاوه بر این، اگر از علاقمندان به فیلم باشید، خروجی کار آن قطعا مورد توجه تان قرار خواهد گرفت چراکه حسگر این دوربین، نخستین نمونه در کلاس خود است که می تواند رنگ های ۱۶ بیتی ایجاد کند و شرکت سازنده اش هم وعده داده که نتیجه کار آن در قیاس با دوربین های ۱۴ بیتی ظاهری طبیعی تر خواهد داشت.

برای استفاده از XF 100MP نیازی به عکس برداری در نور کامل نیست و دستگاه می تواند شات هایی کاملا «تمیز» با ایزوی ۵۰ تا ۱۲۸۰۰ برایتان بگیرد.

عرضه این دوربین از حالا آغاز شده، هرچند آن دسته از عکاسان حرفه ای که به استفاده از محصولات Hasselblads یا Leafs عادت دارند احتمالا به خریدش ترغیب نخواهند شد.

قیمت تعیین شده برای این محصول برابر با ۴۸۹۹۰ دلار است و به همین جهت می توان گفت برای عکاسان واقعا حرفه ای ساخته شده که دوست دارند در آثارشان همه جزئیات را به تصویر بکشند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل