با تابه هوشمند SmartyPans تجربه متفاوتی از آشپزی داشته باشید

با تابه هوشمند SmartyPans تجربه متفاوتی از آشپزی داشته باشید

با تابه هوشمند SmartyPans تجربه متفاوتی از آشپزی داشته باشید

اگر ادعایتان می شود که در آشپزی کسی روی دست شما نیست و با همه نکات ریز و فوت های کوزه گری این هنر به خوبی آشنا هستید باید یک بار با تابه SmartyPans آشپزی کنید تا ادعایتان ثابت گردد. «اسمارتی پن» در واقع یک وسیله پخت و پز خانگی است و همان طور که از نامش می توان حدس زد، ویژگی های هوشمند در خود دارد که هنگام آشپزی به فرد کمک می کند تا به ارزش غذایی و میزان سلامتی خوراک در حال پخت حواسش باشد.

نمونه اولیه این گجت در نمایشگاه CES 2016 به نمایش گذاشته شده و نحوه کارکرد آن به این صورت است که با حسگرهای وزن و دما که درون آن تعبیه شده و سینک شدن با اپلیکیشن مربوطه ی خود، ارزش مواد غذایی را اعلام می نماید و با دستورات صوتی کاربر می تواند دستور پخت تولید کند.

در نمایشگاه سی ای اس امسال لوازم خانگی هوشمند دیگری نیز ارائه شده اند، به طور مثال می توان به Perfect Blend اشاره نمود که با کمک سیستم اندازه گیری و اپلیکیشن اختصاصی خودش، به افراد کمک می کند تا اسموتی های بهتر درست کرده و از ارزش تغذیه ای آن نیز آگاه گردند.

کمپانی سازنده SmartyPans در نظر دارد در تاریخ ۱۸ ژانویه برای این محصول خود کمپینی در وب سایت جمع سپاری Indiegogo راه اندازی نماید و سرمایه لازم برای تولید انبوه آن را به دست بیاورد. قیمت این تابه ۲۹۹ دلار اعلام شده که اگر آن را از سایت یاد شده خریداری نمائید، شامل تخفیف می شوید و فقط ۱۶۹ دلار باید پرداخت نمائید.

smartypans2

حالا نحوه کار کردن این تابه به چه شکل است؟ خیلی ساده. فقط کافی است همه موادی که داخل آن ریخته اید را با صدای بلند به آن اعلام کنید تا این ظرف با کمک سنسورهای تشخیص وزن و دما، میزان کالری و اطلاعات غذایی آن را به شما بگوید. اپلیکیشن موبایلی آن نیز با استناد به زمان، دما و وزن مواد دستور پخت مناسبی برای آن می سازد که می توانید با دیگران هم به اشتراک بگذارید.

به ادعای سازنده این محصول، این وسیله حکم FitBit برای غذاها را دارد و با اعلان هشدارهای لازم در باب کالری و چربی ها به حفظ تناسب اندام افراد کمک می نماید.

گجت مورد بحث اگر به مرحله تولید برسد، به رقیبی برای Pantelligent تبدیل خواهد شد که در حال حاضر با قیمت ۲۰۰ دلار در آمریکا به فروش می رسد و در اصل یک تابه هوشمند به شمار می رود که نحوه صحیح پخت استیک، ماهی و ... را به کاربرانش آموزش می دهد.

مزیت اسمارتی پن این است که می توان آن را در ماشین ظرفشویی نیز گذاشت و از دیگر مشخصاتش نیز باید به اتصال بلوتوثی به اپلیکیشن، قابلیت استفاده روی اجاق های گازی و برقی، بدنه آلومینیومی، ۱.۷ کیلوگرم و قطر ۳۰.۴ سانتی متری اشاره کرد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل