محصولات اینتل بدون مواد معدنی به دست آمده از کشورهای درگیر جنگ داخلی ساخته می شوند

محصولات اینتل بدون مواد معدنی به دست آمده از کشورهای درگیر جنگ داخلی ساخته می شوند

در سال ۲۰۱۱ میلادی اینتل وعده داد که مواد معدنی مناقشه برانگیز (شامل قلع، تنگستن و تانتالوم که از کنگو استحراج می گردند) را از محصولات خود حذف خواهد کرد.

در سال ۲۰۱۴ میلادی، این شرکت اعلام کرد که تمامی پردازنده های تولیدی اش عاری از این مواد هستند و حالا خبر داده که به طور کلی این سه ماده را از تولیداتش حذف نموده و محصولاتی که قرار است در سال ۲۰۱۶ میلادی از سوی آن ارائه گردند فاقد این سه ماده خواهند بود.

Brian Krzanich مدیرعامل اینتل این خبر را روز سه شنبه و در جریان کنفرانس خبری اینتل اعلام کرد و ابراز خرسندی نمود که به این ترتیب شرکت او دیگر باری به مصیبت های این منطقه (کنگو) اضافه نخواهد کرد.

وی اعلام داشت: امیدوارم که اینتل بتواند روشی کاملا جدید و متفاوت را برای انجام کسب و کارش پیدا کند و از این پس مشتریان ما لوگویی با عبارت conflict free یا عاری از درگیری را روی محصولاتمان خواهند دید.

این مساله ظاهرا چندی سالی است که ذهن آقای Brian Krzanich را به خود جلب کرده است. صحبت های مدیرعامل اینتل با پخش دمویی برای ادای احترام به کنگو و خون هایی که برای تهیه این سه ماده ریخته می شوند و همچنین پخش مستندی در مورد پیامدهای انسانی استفاده از این مواد پایان یافت.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato