حقوق تیم کوک در سال ۲۰۱۵ معادل ۱۰.۲ میلیون دلار بوده؛ سایر مدیران ۲۵ میلیون دلار به خانه بردند

حقوق تیم کوک در سال ۲۰۱۵ معادل ۱۰.۲ میلیون دلار بوده؛ سایر مدیران ۲۵ میلیون دلار به خانه بردند

امروز اپل گزارشی از عمکرد مالی و پرداخت هایش به مدیران ارشد طی سال ۲۰۱۵، برای سرمایه گذاران منتشر نموده که بر اساس آن، مشخص است آقای تیم کوک، مدیر عامل شرکت مورد بحث، درآمدی بالغ بر ۱۰.۲ میلیون دلار داشته است.

درآمد آقای کوک از مدیریت اپل در سال ۲۰۱۴ به ۹.۲ میلیون دلار می رسید. خالص حقوق دریافتی وی در سالی که گذشت، برابر با ۱.۷ میلیون دلار بوده که با احتساب پاداش و سایر مزایا، به ۱۰.۲ میلیون دلار افزایش یافته. لازم به ذکر است که آقای کوک، ۳.۱ میلیون عدد سهم از سهام اپل را در اختیار دارد که ارزش آنها در انتهای سال ۲۰۱۵، به ۳۵۰ میلیون دلار می رسید.

این در حالیست که سایر مدیران ارشد اپل در سال ۲۰۱۵ درآمدی معادل ۲۵ میلیون دلار داشته اند. برای مثال آقای Luca Maestri، مدیر ارشد بخش مالی اپل که در سال ۲۰۱۴ درآمدی بالغ بر ۱۴ میلیون دلار داشته، در سال ۲۰۱۵، رقمی معادل ۲۵.۳ میلیون دلار دریافت کرده است.

این در حالیست که ادی کیو، مدیر بخش سرویس های اینترنتی اپل، درآمدی برابر با ۲۵.۷ میلیون دلار داشته.

البته باید اشاره داشت که مدیران ارشد، به جز آقای کوک، همه به ارزش ۲۰ میلیون دلار سهم جدید دریافت کرده اند و به همین علت حقوقشان از تیم کوک بیشتر است.

در این میان اپل میزان پرداختی به جاناتان آیو، مدیر ارشد بخش طراحی اپل را نیز عنوان نکرده است؛ رقمی که انتظار می رود بالاترین حقوق پرداختی اپل در سال جاری باشد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato