پتنت های اپل، نشان از آیفون های خود ترمیم گر دارد

پتنت های اپل، نشان از آیفون های خود ترمیم گر دارد

ال جی با ارائه دو نسخه از تلفن همراه G Flex، دستگاهی به بازار ارائه نمود که قابلیت ترمیم خود را دارد، البته تا حدود قابل قبولی. اما امروز، پتنتی که سال ۲۰۱۴ توسط اپل به ثبت رسیده بود، توسط USPTO منتشر شد. این پتنت نشان می دهد که اپل، توسعه آیفون های خود ترمیم گر را در سر دارد. اما آنچه که در این پتنت نمایش داده می شود، بسیار جدی تر از چند خراش سطحی و ساده است.

یکی از پتنت ها در مورد آیفونی ضد آب است. اگر مقداری آب روی تلفن ریخته و وارد اسپیکر شود، دستگاه این وضعیت را شناسایی می کند. در این صورت، تلفن یک موج قوی صوتی منتشر می کند تا هر مایعی که از حفره اسپیکر شده، از همان ناحیه خارج شود. برای انجام این عمل، لازم نیست که دکمه ای فشرده شود و تمام پروسه به صورت خودکار صورت می پذیرد.

پتنت دیگر در مورد بازگرداندن پیکسل های مرده است. قطعا پیش آمده که نمایشگرهای تلفن همراه، تلویزیون و مانیتور بعد از مدتی دچار نقص در نمایش تصاویر شوند که یکی از دلایل آن، از بین رفتن پیکسل ها و واحدهای روشنایی است.

از آنجایی که درمان پیکسل های مرده مدتی طول می کشد، این پروسه در شب صورت می پذیرد، زمانی که صاحب آیفون به خواب فرو رفته. مشکلات دوربین و اتصالات مخابراتی نیز به همین شیوه قابل برطرف شدن است، بدون آنکه لازم باشد دستگاه خود را برای تعمیر به اپل استور یا فروشگاه های دیگر ببرید.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato