همکاری مایکروسافت و سامسونگ در ارائه نمایشی با موضوع آینده اینترنت اشیا در CES ۲۰۱۶

در نمایشگاه امسال CES که اخبار فراوانی از آن را در روزهای گذشته خدمت شما ارائه کردیم، گجت ها و راهکارهای متنوعی مرتبط با اینترنت اشیا رونمایی شد. شرکت های مختلف تلاش کردند آخرین دستاوردها و راهکارهای خود را در زمینه هوشمندتر شدن هرچه بیشتر دنیای اطرافمان در معرض دید عموم قرار دهند.

اما در میان همه این معرفی ها و رونمایی ها، ارائه نمایشی مشترک مایکروسافت و سامسونگ از همه جالب تر بود.

در خلال این ارائه برایان روپر در کنار تری میرسون از مایکروسافت روی سن قرار گرفت و از کورتانا تعدادی سوال در ارتباط با ابزارهای هوشمند خانگی سامسونگ من جمله یخچال ها، تلویزیون ها و ماشین لباسشویی پرسید. جالب این که روپر برای این کار از لپ تاپ تبدیل شونده  Galaxy TabPro S که چند روز قبل معرفی شده بود استفاده می کرد.

در یک نمونه، روپر از کورتانا در خصوص یکی ماشین لباس شویی که در حال کار بود پرسید و دستیار دیجیتالی پاسخ او را به صورت صوتی ارائه کرد و در ادامه نموداری به نمایش درآورد که زمان تقریبی پایان شستشو را نشان می داد. روپر درخواست کرد که به محض پایان کار از آن خبردار شود. ویندوز ۱۰ این توانایی را داشت که او را از اتمام عملیات شستشو مطلع سازد.

Untitled

در مرحله بعد روپر خواست که سهم هر فرد از اعضای خانواده در لباس های داخل ماشین لباس شویی را بداند، و کورتانا با نمایش نموداری دیگر این اطلاعات را در اختیار او قرار داد. همچنین کورتانا توانست میزان استفاده هر فرد از لوازم منزل، بر فرض مثال یخچال، را مشخص نموده و ظرفیت و فضای خالی باقی مانده را نشان دهد.

1Untitled

شاید کسانی کاربردپذیری ارائه نمایشی مایکروسافت را در واقعیت زیر سوال ببرند، اما این مورد تنها نمونه ای از توانایی ها و امکاناتی است که می توان بر اساس اینترنت اشیا و نرم افزارهای فراگیر که قابلیت اجرا روی گجت های مختلف پلتفرم ویندوز ۱۰ به آن دست یافت.

ارائه فوق تنها یک ماه پس از آن محقق شد که مایکروسافت کیت توسعه IoT Pro مبتنی بر ویندوز ۱۰ خود را در اختیار سازندگان محصولات خانگی قرار داد و آنها را تشویق به توسعه محصولات خود بر مبنای پلتفرم ویندوز ۱۰ کرد. حال باید دید چنین قابلیت هایی از چه زمان وارد زندگی روزمره ما خواهند شد و چگونه می توانند کیفتی زندگی ما را ارتقا دهند.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟