ایلان ماسک: بر کسی پوشیده نیست که اپل مشغول ساخت یک خودروی الکتریکی است

ایلان ماسک به تازگی و طی مصاحبه ای اظهار داشته که از نظر او کاملاً واضح است که اپل توسعه ی یک خودروی الکتریکی را در دستور کار خود دارد و وی تصور می نماید که شرکت سازنده ی آیفون پتانسیل کافی برای بدل شدن به یک خودروساز موفق را نیز دارا است.

ماسک می گوید: «این کاری بسیار سخت برای انجام دادن محسوب می شود؛ ولی فکر می کنم شرکتی همانند اپل یک ماشین الکتریکی جذاب را تولید خواهد کرد. آنچه که آنها مشغولش شده اند کاملاً‌ واضح است». وی در ادامه می افزاید: «پنهان کردن پروژه ای که برای آن فقط بیش از ۱۰۰۰ مهندس جدید استخدام نموده اید بیش از اندازه دشوار خواهد بود.»

وقتی از مدیر عامل اسپیس اکس و بنیانگذار تسلا پرسیده می شود آیا مطمئن هستید که اهالی کوپرتینو در حال ساخت خودروی خودشان هستند وی با صراحت پاسخ می دهد: «بله کاملاً. این دیگر یک راز سرگشوده به حساب می آید.»

ناگفته نماند ظرف سال گذشته میلادی شایعه شد که اپل مشغول طراحی و توسعه ی یک اتومبیل الکتریکی و احتمالاً‌ خودران گشته و چندی بعد نیز ذکر شد که هزاران مهندس در این شرکت مشغول کار روی پروژه ای مخفی با نام «پروژه تایتان» هستند.

دامنه ی این شایعات یکبار دیگر چند روز پیش هم بالا گرفت و اعلام شد که اهالی کوپرتینو چند دامین اینترنتی با عناوینی همچون «apple.car» و «apple.auto» را ثبت کرده اند. البته این اولین باری نیست که ایلان ماسک در رابطه با ساخته شدن یک ماشین توسط شرکت مورد بحث حرف هایی را مطرح می کند.

او اندکی قبل به خاطر به استخدام درآمدن چندین مهندس تسلا توسط برند اول حال حاضر جهان حرف هایی کنایه آمیز به زبان آورده و گفته بود «ما همواره در تسلا در مورد اپل با شوخی صحبت می کنیم و به آن "گورستان تسلا" می گوییم. اگر در شرکت ما موفق نیستید پس لیاقت تان کار کردن در اپل است».

موبایلت

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟