قالیچه ای که ساعت الارم است و تا پا رویش نگذارید ساکت نمی شود

قالیچه ای که ساعت الارم است و تا پا رویش نگذارید ساکت نمی شود

یکی از دشوارترین کارهای دنیا صبح زود از خواب بیدار شدن است مخصوصا که زمستان باشد که آن وقت بیرون آمدن از جای گرم همانند جا به جا نمودن یک کوه سخت به نظر خواهد رسید. اما بسیاری از انسان ها مجبور هستند در ساعات اولیه روز از رختخواب دل کنده و به محل کار، مدرسه یا دانشگاه بروند.

عموما آدم ها برای بیدار شدن های صبحگاهی الارم موبایل خود را برای ساعت مورد نظر کوک می نمایند. اما ممکن است شیرینی خواب به اندازه ای باشد که آن را خاموش کرده و دوباره به خواب بروند. برای پیشگیری از خواب ماندن هایی که به این صورت روی می دهند، باید چاره ای اندیشید که مطمئن شوید حتما پس از شنیدن صدای زنگ از رختخواب بیرون می آئید.

در همین راستا، مخترعی به نام «وینسون تَم» نوعی پادری طراحی نموده که حکم الارم را دارد و تا زمانی که کف پاهای خود را روی آن قرار نداده باشید، صدای زنگ آن خاموش نخواهد گشت.

این قالیچه ی کوچک اندازه ای برابر با 40 در 60 سانتی متری دارد و بسیار نرم و راحت به نظر می رسد. جنس آن از فوم و نمد انتخاب گشته و حسگرهای لمسی و یک نمایشگر LED در گوشه ای از آن تعبیه شده اند.

دیوایس مورد بحث کاملا بی رحم بوده و برای بیدار نمودن فرد همه تلاش خود را می نماید به طوری که اگر سه ثانیه کامل کف پاهای خود را روی آن قرار ندهید، الارم آن در ابتدای صبح همچنان ادامه خواهد داشت و هیچگونه دکمه اسنوز (خواب کوتاه)ی هم ندارد که مثلا آن را برای 10 دقیقه بعد تنظیم نموده و دوباره یک چرت کوتاهی بزنید. سازنده این دستگاه ادعا می نماید که سه ثانیه برای دل کندن از رختخواب زمان مناسبی است و می تواند کاملا خواب را از سر فرد بپراند.

Rug3

این قالیچه را می توان در کنار تخت قرار داد تا به محض شنیدن صدا و بیدار شدن، پاها را رویش گذاشته و صدایش را قطع نمائید. البته باید گفت افرادی که خیلی سخت بیدار می شوند، می توانند آن را در فاصله ای دورتر از تختخواب بگذارند تا مجبور شوند برای رهایی از صدای آن به سمت دیگر اتاق بروند و در نتیجه کاملا بیدار شده و از جای خود بلند شوند.

لازم به اشاره است که این پادری پورت USB نیز دارد و می توانید آن را به کامپیوتر وصل نموده و صدای زنگ الارم دلخواه خود را برای آن انتخاب نمائید. این ساعت کوکیِ غیر معمول سه باتری قلمی AA دارد که یک سال عمر دارند.

Rug

در آخر هم بگوئیم که مخترع این وسیله کمپینی برای گردآوری سرمایه عمومی در وب سایت جمع سپاری کیت استارتر به راه انداخته که در حال حاضر پس از گذشت 50 روز، مبلغی حدود 70 هزار دلار جمع شده است. اگر کمپین یاد شده طبق برنامه پیش برود، در ابتدای پائیز سال آینده نسخه نهایی این محصول به دست حامیان مالی و افرادی خواهد رسید که آن را خریداری نموده اند.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.