هدست پلی استیشن احتمالا به فروش دو میلیون واحدی تا پایان 2016 دست خواهد یافت

هدست پلی استیشن احتمالا به فروش دو میلیون واحدی تا پایان 2016 دست خواهد یافت

بنابر آخرین تحلیل انجام شده از سوی کمپانی تحقیقاتی SuperData، هدست واقعیت مجازی پلی استیشن، قیمتی مابین ۴۰۰ الی ۶۰۰ دلار خواهد داشت و تا پایان سال جاری میلادی، فروش ۱.۹ میلیون واحدی را پشت سر خواهد گذاشت. سوپردیتا هم چنین اعلام کرده که در سه سال گذشته، رقمی برابر با ۶.۱ میلیارد دلار روی صنعت واقعیت مجازی سرمایه گذاری شده است.

با این حال، سوپردیتا معتقد است که موج نخست هدست های واقعیت مجازی گیمینگ مانند پلی استیشن و آکیلس ریفت، در جلب توجه گیمرها ناکام خواهند ماند و این موبایل ها هستند که صنعت را در اختیار خود خواهند آورد. با توجه به تحلیل انجام شده، توسعه دهندگان سخت افزار با مشکل چنددستگی میان مخاطبان مواجه خواهند شد که این مسئله، در ترغیب توسعه دهندگان شخص ثالث به ورود به این حیطه، تاثیرگذار خواهد بود.

از سوی دیگر، حتی حرفه ای ترین گیمرها هم حاضر به پرداخت مبلغی بیش از ۳۰۰ دلار برای هدست های واقعیت مجازی نخواهند بود؛ بنابراین، تولیدکنندگان مجبور خواهند شد که در نهایت قیمت سخت افزار خود را کاهش دهند تا سهم بیش تری از بازار را مال خود کنند.

سوپردیتا در تحلیل خود آورده که در حال حاضر، چیزی بیش از ۸۲۹ عنوان مختلف از سوی استودیوهای کوچک و مستقل ساخته می شود و ناشران بزرگ نیز در همین حال، منتظر اند تا بازخورد گیمرها نسبت به این تکنولوژی را بررسی کنند. در حالی که سوپر دیتا انتظار دارد تا هدست پلی استیشن، به فروش نزدیک به دو میلیون واحد برسد، اعتقاد دارد که جایگزین های ارزان قیمت تر مانند گوگل کاردبورد، به فروش ۲۷ میلیون واحد دست می یابند.

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato