مطابق وعده Remix OS برای دانلود عرضه شد؛ اندروید را روی کامپیوترهای شخصی تجربه کنید

Remix OS کمپانی «Jide» اولین بار تابستان سال گذشته میلادی و توسط تبلت «Remix Ultra» به نمایش درآمد و اندکی بعد نیز دیوایس دیگری با نام «Remix Mini‌» رونمایی گشت که اجازه می داد روی ابزاری که تجربه ای مشابه یک کامپیوتر شخصی را شبیه سازی می کرد از محیطی مشابه و دارای قابلیت های اندروید استفاده برد.

در کنار دو دستگاهی که در بالا به آنها پرداختیم امسال نیز Jide در نمایشگاه CES حضوری پر رنگ داشت و اعلام نمود محصول نرم افزاری یا همان سیستم عامل اش موسوم به Remix OS 2.0 را به زودی در دسترس عموم قرار خواهد داد تا بتوانند از آن روی پی سی های خود بهره بگیرند.

امروز و مطابق وعده ی پیشین، شرکت مورد بحث به قولش عمل کرده و پلتفرم خود را در اختیار کاربران عادی قرار داده تا پس از دانلود کردنش قادر باشند آن در کامپیوترهای شان مورد استفاده قرار دهند.

برای آنهایی که تا به حال Remix OS را هرگز تجربه نکرده اند و احتمالاً‌ تعدادشان نیز کم نیست باید بگوییم این سیستم عامل تقریباً‌ فرق خاصی با اندروید توسعه یافته توسط گوگل ندارد. در محصول Jide هم می توانید به پلی استور دسترسی داشته و اپ هایش را دانلود و اجرا کنید با این تفاوت که در پایین نمایشگر شاهد حضور یک تسکبار - یا نوار وظیفه - و یک دکمه ی استارت هستید ضمن اینکه قابلیت چند پنجره ای نیز در دسترس است که به کمکش قادر خواهید بود چندین اپ را به صورت همزمان به اجرا درآورده و به تعامل به آنها بپردازید.

در حالیکه Remix OS 2.0 از امروز برای عموم قابل دانلود شده، کمپانی توسعه دهنده یادآوری می نماید که نسخه ای نهایی نگشته و آلفا از محصول را فعلا عرضه کرده که شاید استفاده از آن به خاطر باگ های احتمالی موجود برای توسعه دهندگان منطقی تر باشد و بد نیست دیگر افراد منتظر نرم افزار فاینال باقی بمانند.

سیستم عاملی که در بالا از آن سخن گفتیم بر اساس اندروید ۵.۱ حاضر و آماده شده، حجم فایل آن هم اکنون به ۶۹۲ مگابایت می رسد و برای استفاده ی از آن نیاز به یک حافظه فلش USB 3.0، با فرمت FAT 32، سرعت نوشته شدن اطلاعات ۲۰ مگابایت بر ثانیه و هشت گیگابایت فضای خالی دارید و ضمناً‌ کامپیوتر شما نیز می بایست از ویژگی بوت «USB legacy» برخوردار باشد.

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟