نبرد با آکیلس آغاز می شود؛ گوگل حالا یک مدیر برای واحد واقعیت مجازی خود دارد

چندی است که دو شرکت مایکروسافت و فیسبوک توجه ویژه ای را به واقعیت مجازی نشان می دهند و همین مساله باعث شده که گوگل تصور کند، عقب تر از رقبای خود است. اما ظاهرا این شرکت عزم خود را جزم کرده تا این اوضاع را تغییر دهد و قصد دارد در سال جدید خود را به این دو شرکت برساند.

این غول جستجوگر در حال ایجاد یک واحد اختصاصی برای پردازش مرتبط به حوزه واقعیت مجازی است و ساندار پیچای مدیرعامل این شرکت نیز یک مهره کلیدی را برای مدیریت واحد جدید منصوب کرده است.

این اقدام گوگل نشان می دهد که شرکت مورد بحث برای ایجاد یک کسب و کار سازمانی همیشگی خود را آماده می کند و در تصمیم خود برای این منظور نیز کاملا مصمم است چراکه به لطف تغییرات ایجاد شده در ساختار مدیریتی آن، واحد عظیم اپلیکیشن های وب زیر چتر مدیریتی دایان گرین قرار می گیرد که پیشتر سمت معاونت ارشد این واحد را بر عهده داشت.

گفتنی است که یکی از سخنگویان گوگل نیز این خبر را تایید کرده است اما از اظهار نظرهای بیشتر در این باره خودداری نموده. Clay Bavor معاونت مدیریت محصول گوگل پیشتر هدایت بخش اپلیکیشن ها (از جمله جیمیل، درایو و داکس) را بر  عهده داشت و علاوه بر این، از سال 2014 به این طرف بر واحد توسعه کاردبرد (ابزار مقرون به صرفه گوگل برای تجربه واقعیت مجازی) نیز نظارت داشت.

حالا Bavor باید بخش اپلیکیشن ها را به کلی کنار بگذارد و تمام تمرکز خود را روی محصولات مرتبط با واقعیت مجازی قرار دهد و مدیریت واحد اپلیکیشن ها نیز به دایان گرین محول می گردد. او که از کارشناسان کهنه کار علوم نرم افزاری است در ماه نوامبر امسال به گوگل ملحق گردید تا عملیات های سازمانی این شرکت را (که تازه هم سر و سامان داده شده بودند) مدیریت کند.

دایان گرین

دایان گرین

حتما با کاردبودر آشنایی دارید؛ این محصول طراحی شد تا عامه مردم را با واقعیت مجازی آشنا کند و از زمان عرضه اش تا امروز، به موفقیت های خوبی هم در این راستا دست پیدا کرده است.

برنامه توزیع این ابزار ابتدا با مدارس آغاز شد و به خاطر استقبال خوبی که از آن به عمل آمد، در نشریه نیویورک تایمز مورد تمجید و قدردانی قرار گرفت.

تیم کاردبورد همچنین امکان یکپارچه سازی این هدست مقوایی با گوپرو را فراهم آورد که به موجب آن، ویدئوهای واقعیت مجازی به یوتوب بیایند و این امکان را اگر خاطرتان باشد Bavor در جریان کنفرانس توسعه دهندگان گوگل در سال قبل معرفی کرد.

اما بسیاری از کارشناسان صنعت، گوگل را به خاطر توجه اندکش به پلتفرم یاد شده زیر سوال برده اند و مدعی هستند که این شرکت بعد از پروژه شکست خورده گلس اندکی بیش از حد نیاز جوانب احتیاط را به جای می آورد.

فیسبوک اما، کاملا برعکس عمل کرده و در مورد جاه طلبی های خود در ارتباط با واقعیت مجازی رفتاری کاملا علنی و آشکار را در پیش گرفته و حتی آکیلس را به عنوان یک واحد جداگانه به پیکره سازمانی خود اضافه کرد.

آنها که از نزدیک با Bavor آشنایی دارند می گویند که این مدیر باهوش و دوست داشتنی ظرف چند سال اخیر علیرغم مسئولیت های زیادش، زمان زیادی را صرف کاردبرد کرد (که البته این اهتمام و توجه بیش از اندازه وی به محصول یاد شده، کمکاری او روی بخش های دیگری نظیر جیمیل را در پی داشته است).

حالا فعالیت تمام وقت او روی واحد واقعیت مجازی نشان میدهد که گوگل به خوبی به تهدیدات فیسبوک و مایکروسافت واقف است و تصمیم گرفته که هرچه سریع تر کاری بکند.

طبق گفته یکی از سخنگویان آکیلس، در حال حاضر، 400 نفر از کارکنان فیسبوک روی پروژه آکیلس کار می کنند و متاسفانه هیچیک از سخنگویان گوگل اعلام نکرده که چه تعداد از کارکنان این شرکت قرار است روی کاردبرد یا هر محصول دیگر مرتبط با واقعیت مجازی کار کند.

اما وظایف محول شده به گرین نیز همچون تغییرات ایجاد شده در ساختار مدیریتی گوگل اهمیت دارند. او که پیشتر به عنوان مدیرعامل VMware فعالیت می کرد، با دستمزدی بالا و بعد از جستجوهای گسترده گوگل برای پیدا کردن یک مدیر لایق به این شرکت آمد.

حالا در مانتین وی، وی وظیفه دارد که هدایت دو دارایی دست نخورده این شرکت را بر عهده بگیرد: واحد فروش کلاود که به مراتب عقب از آمازون است و دیگری واحد فروش اپلیکیشن های سازمانی این شرکت که علیرغم تلاش های متعدد هنوز هم که هنوز است به جایگاهی خوبی نرسیده است و حالا افراد بیشتری را تحت فرمان خود دارد تا این دو واحد را به سطحی که باید برساند.

گفتنی است که Bavor حالا یک سمت جدید را به صفحه توئیتر خود اضافه کرده و آن نایب رئیس بخش واقعیت مجازی است.

مطالب مرتبط

کرونا برای اولین بار شیب درآمد سالانه گوگل را نزولی می‌کند

تبلیغات دیجیتالی به عنوان بزرگ‌ترین جریان درآمدی هلدینگ «آلفابت»، شرکت مادر گوگل، تحت تاثیر ویروس کرونا قرار خواهد گرفت. چند تحلیلگر عقیده دارند گوگل ضربه‌ی سختی را در کل طول سال ۲۰۲۰ تجربه خواهد کرد که باعث می‌شود برای اولین بار در تاریخ این شرکت، کل درآمد یک سال از درآمد سال قبل کمتر باشد.اگرچه... ادامه مطلب

بیانیه مشترک فیسبوک، گوگل و مایکروسافت برای مبارزه با دروغ‌پراکنی درباره کرونا

شیوع ویروس کرونا مشکلات زیادی برای مردم در سراسر جهان ایجاد کرده که یکی از آن‌ها، اطلاعات غلط است. به تازگی شرکت‌های فیسبوک، گوگل، لینکدین، توییتر، یوتیوب و مایکروسافت به همراه ردیت در بیانیه‌ای مشترک خبر از مبارزه با این اطلاعات داده‌اند و همچنین از شرکت‌های دیگر درخواست کرده‌اند به این جمع بپیوندند.در اقدامی بی‌نظیر،... ادامه مطلب

گوگل ادعای ترامپ در مورد سایت تشخیص کرونا را رد کرد

بدون شک ویروس کرونا مهم‌ترین بحران در جهان محسوب می‌شود. دونالد ترامپ به تازگی در ایالات متحده آمریکا وضعیت اضطراری اعلام کرده. در حالی که دونالد ترامپ خبر از راه‌اندازی یک وب‌سایت برای ویروس کرونا توسط گوگل داده بود، این ادعا از سوی کمپانی مذکور رد شده است.دونالد ترامپ در زمان اعلام وضعیت اضطراری در... ادامه مطلب

بزرگترین رویداد سالیانه گوگل لغو شد؛ I/O 2020 زیر تیغ کرونا

گوگل هر سال در فصل بهار کنفرانس Google I/O را برگزار می‌کند که معمولا در آن شاهد معرفی جدیدترین نسخه از اندروید هستیم. برگزاری کنفرانس امسال اما در هاله‌ای از ابهام فرو رفته بود، زیرا سایه ویروس کرونا روی آن سنگینی می‌کرد. این کمپانی اما امروز اعلام کرده است که مراسم امسال برگزار نمی‌شود و آن‌ها... ادامه مطلب

هراس گوگل از افزایش کاربران مرورگر اج کرومیوم

تمایل کاربران به استفاده از مرورگر اج کرومیوم باعث شده گوگل از نفوذ خود برای اغوای آنها به استفاده از کروم روی بیاورد.مایکروسافت تا چند سال پیش با IE حرف اول را دنیای مرورگرها می زد اما قافیه را به کروم باخت. این کمپانی پس از مدت ها کش و سوق سرانجام به استفاده از... ادامه مطلب

ابزار ترکیب ایموجی و ساخت استیکر به جی بورد اضافه شد

گوگل قابلیت جدیدی به کیبورد اندرویدی خود موسوم به جی بورد (Gboard) اضافه کرده که می توان به کمک آن با ترکیب ایموجی ها استیکر جدید ساخت.این قابلیت «آشپزخانه ایموجی» (Emoji Kitchen) نامگذاری شده و از امروز برای کاربران اندروید منتشر می شود. استیکرهای ساخته شده در جیمیل، پیام‌رسان Messages، مسنجر، اسنپچت، تلگرام و واتساپ... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟