ارسال نامه ای دیگر از سوی سرمایه گذار یاهو: بیشتر از این پول شرکت را هدر ندهید

ارسال نامه ای دیگر از سوی سرمایه گذار یاهو: بیشتر از این پول شرکت را هدر ندهید

اخیرا مشاوران شرکت کانیون نامه ای را برای یاهو ارسال کرده اند و از آن خواسته اند که بیشتر از این سرمایه خود را هدر ندهد و فروش بخشی از کسب و کار اصلی این کمپانی، دارایی های آن و یا کل شرکت را در اولویت قرار دهند.

کانیون که دفتر اصلی اش در لس آنجلس قرار دارد و یکی از سهامداران یاهوست، در نامه خود اظهار داشته است که هیئت رئیسه و تیم مدیریتی این شرکت اینترنتی بالغ بر ۳ میلیارد دلار را صرف خریدهایی کرده اند که با استناد به قیمت سهام آن، ارزش افزوده ای را برایش به دنبال نداشته اند.

در این نامه آمده است: ما باور داریم که هیئت مدیره یاهو باید آشکارا و به صورت عمومی اقدامی را برای حفظ دارایی های اصلی خود و وجوه نقدش انجام دهد. کانیون در اثبات گفته های خود به گزارشاتی استناد کرده که در رسانه های مختلف پیرامون خریدهای اخیر یاهو منتشر شده اند. گفتنی است که یاهو از هرگونه اظهار نظر در این رابطه خودداری کرده است.

جدیدترین نامه کانیون بعد از آن ارسال می شود که یکی از سرمایه گذاران اصلی این کمپانی به نام Starboard Value LP هفته گذشته فشارهای خود بر یاهو را با هدف کنار گذاشتن ماریسا میر مدیرعامل وقت و تیم مدیریتی آن افزایش داد.

کانیون همچنین نامه هایی را در تاریخ های سوم و یازدهم دسامبر برای یاهو ارسال کرده است. گفتنی است که این شرکت تلاش دارد کسب و کار اصلی خود را بدون پرداخت هرگونه مالیات واگذار نماید و این فرایند نیز حداقل یک سال دیگر به طول خواهد انجامید.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato