تصویربرداری 360 درجه گوگل از سرزمین عجایب در هامبورگ

تصویربرداری 360 درجه گوگل از سرزمین عجایب در هامبورگ

وقتی حرف از سرویس استریت ویو یا نمای خیابانی گوگل به میان می آید، ناخودآگاه ذهن انسان به سمت ماشین هایی می رود که روی خود دوربین هایی را حمل می کنند. این غول جستجوگر ماشین های خود را به زیباترین نقاط در کشورهای مختلف دنیا گسیل داده است تا نمای خیابانی آنها را ثبت و ضبط کند اما در جدیدترین پروژه اش، مقیاس وسایل و تجهیزات مورد استفاده خود را به میزان قابل توجهی کوچک کرده.

گوگل با استفاده از یک قطار و اتوبوس بهینه سازی شده، نمایی ۳۶۰ درجه از سرزمین عجایب مینیاتوری در هامبورگ دریافت کرده که عنوان بزرگ ترین مسیر ریلی مینیاتوری دنیا را در اختیار دارد.

طول این مسیر ریلی به ۱۳ هزار کیلومتر می رسد و بیش از ۲۰۰ هزار شهروند ماکتی در هفت منطقه مختلف آن ساکن هستند. در تور مجازی گوگل، می توانید شهر افسانه ای Knuffingen، کوه های آلپ سوئیس، لاس وگاس و گرند کانیون را ببینید و نگاهی بیاندازید به ماکت فرودگاه هامبورگ که با نمونه واقعی اش مو نمی زند و ۳۰ فروند هواپیمای کوچک شده را در خود جای داده است.

گوگل برای اجرای این پروزه با یک شرکت آلمانی فعال در زمینه نقشه نگاری به نام Ubilabs وارد همکاری شد تا هرآنچه در این موزه زیبا به نمایش درآمده را به تصویر بکشد.

در  جریان این پروژه یک دستگاه کاملا جدید و به مراتب کوچک تر از نمونه های قبلی به وسایل نقلیه کوچک سرزمین عجایب متصل گردید و سپس آن وسایل در کنار مسیر ریلی شهر مینیاتور به حرکت درآمدند تا از گوشه گوشه شهر تصویر برداری کنند.

گفتنی است که براساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است که ظرف ۵ سال آینده کشورهای انگلستان، فرانسه و آفریقا نیز به این سرزمین مینیاتوری اضافه گردند و طی ماه های آتی، بخش ایتالیا نیز به آن اضافه خواهد شد. برای تماشای همه این موقعیت ها می توانید به سایت Street View گوگل مراجعه نمایید.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato