اپل تایید کرد: پلتفرم تبلیغاتی iAd به کار خود خاتمه می دهد

اپل تایید کرد: پلتفرم تبلیغاتی iAd به کار خود خاتمه می دهد

پس از گزارشی که دو روز پیش از سوی وب سایت «بازفید» منتشر شد، امروز اپل به شکل رسمی اعلام کرد که به کسب درآمد از سرویس iAd خاتمه داده و آن را در تاریخ ۳۰ ژوئن پس از ۶ سال کار به حالت تعلیق درخواهد آورد.

این خبر امروز در بخش توسعه دهندگان از وب سایت اپل به نشر رسیده و به نظر می رسد علت اصلی این موضوع، همانگونه که «بازفید» اشاره کرده بود، عدم پذیرش آن توسط جمعیت گسترده ای از توسعه دهندگان بوده است.

در حال حاضر شرکت مورد بحث از پذیرش اپلیکیشن های تازه به این سرویس امتناع می ورزد اما افرادی که پیش از این اپلیکیشن های خود را وارد همین پلتفرم کرده اند می توانند تا تاریخ یاد شده و از تبلیغاتی که در اپ های خود قرار می دهند کسب درآمد نمایند.

اپل افشا ننموده که برنامه های آینده اش برای کسب درآمد از تبلیغات موبایلی چه هستند اما از مصاحبه اخیر «ادی کیو» با «وال استریت ژورنال» چنین تصور می شود که در آینده این شرکت باز هم تصمیم به حضور در این عرصه دارد، منتهی با شیوه های نوین.

خبر رسمی مرگ سرویس iAd از سوی اپل، چندان هم غیرمنتظره نبود چرا که در سال ۲۰۱۴ مدیر عامل این شرکت آقای تیم کوک، در خصوص iAd اشاره کرد که این سرویس «بخش بسیار کوچکی از درآمدهای اپل» است. موسسه آماری «EMarketer» همچنین خبر داده بود که در سال گذشته، iAd صرفا توانسته ۵.۱ درصد از درآمد تبلیغات به نمایش درآمده در نمایشگرهای موبایل را به خود اختصاص دهد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato