بنیانگذار f.lux ارائه قابلیت «شیفت شب» در iOS 9.3 را بازی ناجوانمردانه اپل خواند

بنیانگذار f.lux ارائه قابلیت «شیفت شب» در iOS 9.3 را بازی ناجوانمردانه اپل خواند

چند روز قبل بود که برایتان از قابلیت جدید iOS 9.3 با نام «شیفت شب» گفتیم. این ویژگی می تواند به صورت خودکار در هنگام شب و نزدیک بودن زمان خواب کاربران، با کم کردن شدت نور صفحه نمایش و فیلتر کردن طیف آبی آن، مانع از به وجود آمدن اختلال خواب در افراد شود.

در همان مطلب اشاره کردیم که این قابلیت به هیچ وجه جدید نیست و قبل از آن برخی اسمارت فون‌ های اندرویدی از آن بهره مند بوده اند. ضمن این که شرکت f.lux چندین سال قبل از این، نرم افزار مشابهی را برای سیستم عامل مک تدارک دیده بود که دقیقاً همین کار را انجام می داد.

نکته جالب این است که f.lux سال قبل اپلیکیشن خود را برای سیستم عامل iOS نیز توسعه داد که برای مدتی کوتاهی نیز روی فروشگاه نرم افزاری اپ استور قرار گرفت، اما دیری نپایید که اپل به بهانه استفاده از API اختصاصی، این اپلیکیشن را از فروشگاه خود حذف نمود.

حالا و پس از معرفی همین قابلیت به صورت بخشی از هسته سیستم عامل iOS، بنیانگذار f.lux اهالی کوپرتینو را متهم به انجام یک بازی ناجوانمردانه کرده و از آنها خواسته که امکان یک رقابت برابر را برای تیمش فراهم سازند.

این شرکت از سال ۲۰۰۹ مشغول توسعه نرم افزار خود بوده و سالهاست که آن را به همراه قابلیت های شخصی سازی فراوان در اختیار کاربران پلتفرم های OS X، ویندوز و لینوکس قرار داده است. به علاوه اپلیکیشن آنها برای آیفون ها و آیپد های جیلبریک شده هم قابل دانلود است.

حالا که اپل همین ویژگی را در قالب نسخه جدید سیستم عامل موبایل خود ارائه کرده، عادلانه به نظر می رسد که نرم افزار محصول f.lux هم بتواند وارد اپ استور شود.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato