توصیه های لوئیس فون آن، مدیرعامل و مؤسس Duolingo برای یادگیری زبانهای خارجی

یادگیری یک زبان خارجی برای هر کسی مفید است. این کار با بالا رفتن سن ما، روز به روز برایمان دشوار تر می شود اما با ایجاد یک فرایند مناسب برای این منظور و متعهد ماندن به هدف ها، می توان خیلی زود یک زبان خارجی را فرا گرفت.

لوئیس فون آن، مدیرعامل Duolingo، برخی از توصیه ها و ترفند های یادگیری یک زبان خارجی را با مخاطبان خود در میان گذاشته است که برخی از آنها را در ادامه خواهید خواند.

از نظر لوئیس همه چیز با فهرستی از کارها و یک زمانبندی مشخص شروع می شود. او می گوید: «من هر روز فهرست کارهایی که باید انجام دهم را نگاه می کنم تا ببینم دقیقاً چه کارهایی انجام شده اند و چه کارهای دیگری باید انجام شوند».

به زبانی که می خواهید فرا بگیرید فکر کنید و قدم های لازم برای تنظیم یک برنامه ی منسجم یادگیری را بردارید. در نظر گرفتن مهلت زمانی برای رسیدن به اهداف مورد نظر شما در این زمینه می تواند ایده ی خوبی باشد.

لوئیس می گوید: «من سعی می کنم هر کاری که می خواهم انجام دهم را به قدم های کوچک تر و دست یافتنی تری خُرد کنم، به گونه ای که انجام هر یک حد اکثر چند ساعت طول بکشد. این کار برای بالا نگه داشتن انگیزه ی من بسیار نتیجه بخش است، چون هر بار که یک قدم را به پایان می رسانم احساس فوق العاده ای به من دست می دهد».

برای یادگیری یک زبان خارجی، اینکه خودتان را از پا نیندازید نیز اهمیت زیادی دارد. اطمینان حاصل کنید جلسات یادگیری و تمرین خود را در هفته پشت سر هم قرار نمی دهید و همه ی کارها را برای یک روز و آن هم بعد از ظهر نمی گذارید.

لوئیس در این باره می گوید: «هر روز کمی تمرین کنید. اینکه هر روز یک ساعت تمرین کنید بهتر از آن است که در یک روز هفت ساعت به تمرین بپردازید». ساعات یادگیری مداوم و طولانی نه تنها توان مغز شما را تحلیل می برد و یادگیری را برایتان دشوار می کند، بلکه اگر آن روز خاص مشکلی پیش بیاید و نتوانید طبق معمول به تمرین بپردازید به معنای آن خواهد بود که یک هفته ی تمام را از دست خواهید داد.

خارج از محدودیت های زبانی فکر کنید

فراموش نکنید که با تفکر خارج از چارچوب، زبان آموزی را برای خود به کاری مفرح تبدیل کنید. پیشنهاد لوئیس به شما این است که «به آن زبان فیلم ببینید و یا پادکست گوش کنید. ابتدای کار ممکن است فهم آنها برایتان دشوار باشد، اما وقتی بالاخره موفق به این کار شوید برایتان خیلی جالب خواهد بود».

دوستانی که به یادگیری آن زبان علاقه مند هستند را نیز با خود همراه کنید و یا در سایت های آموزش زبانی ثبت نام کنید که در آن ها می توانید زبان را از کاربران اصلی آن فرا بگیرید.

اگر به دنبال راهی برای حفظ انگیزه ی خود می گردید، پیشنهاد لوئیس به شما این است که برای رسیدن به اهداف خود در این زمینه، مهلت زمانی سفت و سختی تعیین کنید. برنامه ریزی برای سفر به کشوری که زبان مورد نظر، زبان بومی ساکنان آنجاست نیز از جمله توصیه های لوئیس در این زمینه است. به این ترتیب نه تنها برای برقراری ارتباطی اثربخش با مردمان آنجا و داشتن سفری لذتبخش انگیزه ی لازم برای یادگیری زبان را خواهید داشت، بلکه با قرار گرفتن در محیط مهارت های زبانی خود را تقویت خواهید کرد و توانایی مکالمه تان نیز پیشرفت چشمگیری خواهد یافت.

انجام دادن این کارها ممکن است شما را به هراس بیندازد اما لوئیس توصیه می کند «از اینکه اشتباه صحبت کنید و یا در ابتدا نتوانید آنطور که باید باشید نترسید. تکمیل مهارت های یک زبان خارجی به صرف زمان احتیاج دارد».

بنابراین فراگیری زبان مورد علاقه تان را از یاد نبرید و یادگیری را زود شروع کنید. از صحبت کردن به آن زبان نیز هراس نداشته باشید. تنها راه موفقیت شما در این زمینه همین است که با دیگران به آن زبان صحبت کنید.

مطالب مرتبط

چگونه می توان در عمل نوآوری داشت؟

تا همین چند وقت پیش، تنها ذکر کلمه ی نوآوری، ما را به یاد دانشمندان و مهندسین دیوانه ی فیلم ها و کارتون ها می انداخت که در آزمایشگاه های مخفی و زیرزمینی خود مشغول ساختن آینده بودند. اما امروز، نوآوری دیگر منحصر به از ما بهتران نیست، بلکه یک ضرورت فراگیر است. نوآوری، یا ابداع چیز... ادامه مطلب

۵ روش برای اینکه با اخراج خود کنار بیایید

کنار گذاشته شدن، کوچک شدن، مورد جایگزین واقع شدن یا هر اسم دیگری که به روی این موضوع بگذاریم گویای یک حقیقت است: اخراج شدن هیچ حس خوبی ندارد. که البته می تواند نداشته باشد. کافیست نگاهی به تاریخ داشته باشیم: استیو جابز در سن ۳۰ سالگی از اپل کنار گذاشته شد و پس از ۱۰... ادامه مطلب

۶ آموزه درباره خلق فرهنگ نوآوری در یک مجموعه

هر سازمان، تشکیلات یا گروهی برای این شکل گرفته تا نتایج مشخصی بگیرد. عملکرد ضعیف ماحصل ساختار سازمانی ضعیف است و بر عکس، نتایج عالی زمانی کسب می شوند که استراتژی ها، مدل های کسب و کار، ساختارها، فرآیندها، تکنولوژی ها، ابزارها، و سیستم های پاداش، همگی نیروشان را در جهت درست به کار وارد کنند. مدیران... ادامه مطلب

12 ویژگی مشترک موفق ترین مدیران عامل

اداره کردن یک استارتاپ دشوار است و استارتاپ هایی که نتایج خوبی می گیرند معمولاً مدیران عامل خیلی خوبی دارند. اما بهترین مدیران عامل استارتاپ ها برای آنکه یک سر و گردن از بقیه بالاتر بایستند چه کار می کنند؟ در ادامه 12 مورد از ویژگی های مشترک مدیران عامل موفق استارتاپ ها را از زبان جمعی از... ادامه مطلب

پنج عامل کلیدی در موفقیت یک محصول از زبان مدیر عامل لینکدین

لینکدین یکی از شبکه های اجتماعی جهانی است که بیشترین سرعت را از نظر جذب کاربر دارد و در کشورهای مختلف برای بررسی سوابق کاری افراد به آن استناد می شود. جف وینر مدیر عامل جوان این کمپانی در سخنرانی اخیرش، رازهای موفقیتش را برشمرده که در ادامه آنها را با شما در میان خواهیم گذاشت. او... ادامه مطلب

از کجا بدانیم خواب کافی داریم یا نه؟

احتمالاً تا به حال برای شما هم پیش آمده است که خسته و کوفته از خواب بیدار شده باشید و ندانید آیا علت آن کابوس شبانه بوده است یا اینکه صرفاً چند دقیقه بیشتر باید بخوابید. به گفته ی پاتریک فولر، محقق خواب و استادیار دانشکده ی پزشکی دانشگاه هاروارد، راه هایی برای یافتن پاسخ این سؤال وجود... ادامه مطلب

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x