سامسونگ در سکوت خبری مشکل درگاه قلم نوت 5 را برطرف کرد

سامسونگ در سکوت خبری مشکل درگاه قلم نوت 5 را برطرف کرد

کالبدشکافی های جدیدی که روی فبلت نوت ۵ سامسونگ انجام گرفته نشان می دهد که این کمپانی کره ای در خَفا مشکل گیر کردن قلم تلفن هوشمند یاد شده را برطرف کرده و از این پس چنانچه استایلوس آن را برعکس در داخل جایگاهش قرار دهید در داخل آن گیر نمی کند.

همانطور که در جریان هستید، سامسونگ چندی پیش نسل پنجم از موبایل نوت خود را وارد بازار کرد و از همان زمان، زمزمه هایی در رابطه با وجود نقص فنی در درگاه استایلوس این موبایل به گوش رسید.

مشکلی که در این رابطه وجود دارد این بود که علیرغم هشدارهای مطرح شده در داخل دفترچه راهنمای محصول در مورد جهت وارد کردن قلم به جایگاهش، برخی کاربران قلم را از قسمت انتهایی به این بخش وارد می کردند و همین مساله مشکلاتی را برای آنها به وجود آورده بود.

متاسفانه، هر زمان اس پن از قسمت انتهایی درون محفظه قرار داده می شد، در داخل آن گیر می کرد و وارد کردن نیرو به آن برای خارج کردنش از این بخش هم نتیجه ای را در بر نداشت و به جای آنکه کار راه انداز باشد، مکانیزم تشخیص قلم را به مشکل می انداخت.

سامسونگ اما وقتی با این مشکل روبرو شد مسئولیت آنچه به اعتقاد بسیاری از کاربران نقص در طراحی اش بوده را نپذیرفت و کاربران ناراضی را به خواندن دفترچه راهنمای محصول ترغیب نمود.

ظاهرا اما این مشکل در نسخه های جدیدتر فبلت مورد بحث مرتفع گردیده و مکانیزم تشخیص قلم دستگاه اندکی بهینه سازی شده تا دیگر با اندک فشاری خراب نشود.

تصویری که در انتها خواهید دید مقایسه ای ساده است میان نسخه های مختلف از گلکسی نوت ۵ و همانطور که تایید خواهید کرد، اصلاحات به سادگی قابل رویت هستند. مکانیزم تشخیص قدیمی در اس پن در سمت راست است و نوع بهینه سازی شده اش هم در سمت چپ تصویر دیده می شود.

به این ترتیب کاربران این تلفن هوشمند می توانند قلم دستگاه را از هر دو جهت در داخل محفظه اش قرار دهند و نگران گیر کردن آن نباشند. نکته دیگری که باید در انتها به آن اشاره شود این است که هیچ راهی برای تشخیص نسخه خریداری شده شما جز باز کردن موبایل از هم نیست و این یعنی بهتر است که قلم دستگاه را همچنان از قسمت راس آن در جایگاهش قرار دهید.

Samsung-Galaxy-Note-5-S-Pen

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato