رونمایی ایسوس از مادربورد TUF Sabertooth Z170 S

رونمایی ایسوس از مادربورد TUF Sabertooth Z170 S

چند روز پیش ایسوس از جدیدترین نسل مادربرد حرفه ای خود با نام «TUF Sabertooth Z170 S» رونمایی به عمل آورد و حالا نمایندگی این برند در ایران، مشخصات کامل و قابلیت های این محصول را در قالب یک بیانیه خبری برای دفتر دیجیاتو ارسال نموده که در ادامه می توانید با آن را مطالعه کرده و با محصول مذکور بیشتر آشنا شوید.

شرکت ایسوس در روز ۱۸ دی ماه ۱۳۹۴ از محصول جدید خود با نام TUF Sabertooth Z170 S، در اندازه استاندارد ATX رونمایی کرد. در طراحی و ساخت این مادربورد، ویژگی های اصلی سری TUF مانند Thermal Radar 2، سنسورهای کنترل دما TUF Ice، برنامه کنترل و مانیتور مادربورد TUF Detective به همراه ویژگی های اختصاصی برای خنک کنندگی هر چه بهتر، به کار رفته است.

این مادربورد بر پابه چیپست Z170 دارای آخرین تکنولوژی برقرای ارتباط USB 3.1 Gen2 از نوع A و C است. همچنین ویژگی هایی مانند: قطعات دارای رده نظامی، TUF ESD Guard 2 که از شوک های الکتریسیته ساکن جلوگیری می کند، TUF LANGuard و تضمین کارایی ۵ ساله این مادربورد، باعث می شوند تا کاربر با خیال راحت از این رده مادربورد در مدت زمان طولانی استفاده نماید.

ساخته شده برای ماندگاری طولانی: چاپ سفید دیجیتال و نشانگر Q-LED با رنگ سفید

سری TUF شرکت ایسوس اولین مادربوردی است که مدار چاپی (PCB) را به صورت کاملا سفید طراحی می کند و در مدل Z170 S نیز این طراحی با پس زمینه نظامی بر روی مادربورد پیاده سازی شده است. بر سطح این محصول یک نشانگر Q-LED به کار رفته که کاربر را از درست اجرا شدن تمام مراحل بوت مادربورد مطلع می سازد و علاوه بر این یک مکمل زیبا برای رنگ سفید آن است.

خنک کنندگی برتر

Sabertooth Z170 S از تکنولوژی های TUF Ice، Thermal Radar 2 و TUF Detective 2 بهره می برد تا در تمام حالت ها دمای مادربورد را زیر نظر داشته و دمای مورد نظر تثبیت شده باشد. به طور مثال TUF Ice یک پردازنده مخصوص مانیتور، کنترل دما و سرعت فنها بر روی بورد است.

Thermal Radar 2 دارای ۱۱ کانکتور مختلف برای فنهای قسمتهای مختلف است. به این وسیله کاربر به راحتی می تواند دمای نقاط مختلف را به دلخواه تنظیم نموده و یا به استفاده از یک کلیک به برنامه این اجازه را بدهد تا به صورت خودکار دمای قطعات را تنظیم نماید.

برنامه TUF Detective 2 تمام اطلاعات لازم را توسط برنامه مخصوص موبایل و تبلت به کار بر نشان می دهد تا به راحتی بتوان از راه دور نیز وضعیت مادربورد را کنترل نمود. این برنامه همچنین به کاربران اجازه می دهد تا مادربورد خود را عیب یابی نموده و تنظیمات دلخواه را بر روی آن اعمال نمایند.

Sabertooth Z170 S-w600

دوام ۲۴ ساعته و آخرین تکنولوژیهای ارتباطی

مادربورد Sabertooth Z170 S توسط قطعات رده TUF طراحی و ساخته شده تا حداکثر توان و عمر مورد نظر برای یک مادربورد جان سخت را داشته باشد. وجود خازن های ۱۰K این قابلیت را به بورد می دهد که با وجود شرایط سخت تر و دمای بالا، %۲۰ عمر بیشتری نسبت به بقیه مادربورد ها داشته باشد. در قطعات مدار تغذیه، از مواد ضد اکسید استفاده شده که ۱۳% دفع حرارت را نسبت به قطعات مشابه امکان پذیر ساخته و در نتیجه عمر قطعات را در شرایط مشابه فراهم می سازد.

به منظور جلوگیری از شوکهای الکتریسیته ساکن بر روی مادربورد و همچنین پنلهای پشتی از TUF ESD Guard 2 استفاده شده است. این طراحی به گونهای انجام گرفته است که نسبت به قبل ۲ برابر در مقابل شوکها قوی تر بوده و همچنین تمام پورتهای USB و کانکتورهای I/O پشتی را پوشش میدهد که نسبت به مدل های قبل ۳۰% بیشتر است.

بر روی بورد Sabertooth Z170 S از محافظ سختافزاری LANGaurd استفاده شده است. این تکنولوژی که در رده نظامی بوده و از قسمت شبکه مادربورد پشتیبانی می کند، با استفاده از خازنهای با کیفیت بالا و همچنین تکنولوژی کوپلینگ سیگنالها از برقراری ارتباط بهتر، قطعی کمتر و سرعت بالاتر اطمینان حاصل مینماید. قطعات به کار رفته برای LANGuard به گونهای انتخاب شده اند که دارای تحمل بالاتری در مقابل الکتریسیته ساکن و به همین دلیل تا ۲.۵ برابر شوک بیشتر را تحمل می نمایند.

یکی از دلایلی که مادربورد Sabertooth Z170 S دارای گارانتی ۵ ساله است اینکه در آزمایشگاه های ایسوس آن را در شرایط سختی مانند دمای بالای ۹۵ درجه سانتیگراد و ۴۵- درجه سانتیگراد قرار میدهند و همچین شوکهای فیزیکی مانند خم کردن و ضربه زدن را بر روی آنها امتحان می کنند، تا از دوام آن اطمینان حاصل نمایند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato