همه چیز درباره آیفون 13
گوگل الگوریتم فشرده سازی داده های خود را به مرورگر کروم می آورد

گوگل الگوریتم فشرده سازی داده های خود را به مرورگر کروم می آورد

مدیران ارشد گوگل، لری پیچ و سرگئی برین، پیش از این بارها علاقه خود به سریال تلویزیونی «سیلیکون ولی» را ابراز کرده اند؛ سریالی که در آن، داستان استارتاپی در دره ی سیلیکونی روایت می شود که «پاید پایپر» (Pied Piper) نام دارد.

تخصص این استارتاپ، فشرده سازی حجم داده هاست تا شرکت های بزرگ بتوانند محتویات و اطلاعات دستگاه های کاربران را به شکلی ساده تر در فضای ابری و دیتاسنترهای بزرگ خود نگه داری کنند.

google-brotli-algorithm-2016-01-20-01-w600

این در حالیست که در سپتامبر سال گذشته، گوگل از یک الگوریتم فشرده سازی محتوا به نام «Brotli» پرده برداشت (نامی که قبلا در سریال مورد بحث استفاده شده بود) و امروز خبر می دهد که این الگوریتم پیشرفته را با مرورگر کروم ادغام خواهد کرد.

در ماه سپتامبر گذشته زمانی که شرکت یاد شده از «Brotli» پرده برداشت، بیان نمود که با استفاده از آن، بدون افت کیفیت، حجم داده ها ۲۰ الی ۲۶ درصد بیشتر از الگورتیم قبلی به نام «Zopfli» کاهش پیدا خواهد کرد. لازم به اشاره است که Zopfli، الگوریتم فشرده سازی بود که گوگل آن را سه سال پیش رونمایی کرد.

شرکت ساکن مانتین ویوی کالیفرنیا اذعان دارد که در قیاس با الگورتیم قبلی، Brotli یک ساختار کاملا جدید است در حالی که حالت معکوس فشرده سازی را نیز با سرعتی بالاتر انجام می دهد.

به کلامی ساده تر، پس از اینکه الگورتیم Brotli در مرورگر کروم موبایل مورد استفاده قرار گیرد، می توانیم شاهد آن باشیم که صفحات به شکل سریع تری گشوده و لود شوند. گوگل البته در این میان خاطر نشان می کند که با استفاده از کروم برای موبایل در آینده، مصرف داده های اینترنتی کاهش پیدا کرده و کاربر می تواند شاهد بهینه تر شدن مصرف انرژی مرورگر مورد بحث شود.

گوگل در خصوص زمان عرضه نیز اظهار داشته که این فرایند در حال تکمیل است و در نتیجه، به احتمال زیاد می توانیم در نسخه بعدی کروم در موبایل، صفحات وب را با مصرف داده های کمتر و انرژی بهینه تر باز کرده و آنها را مطالعه کنیم.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato