15 دانستی در مورد جرمی کلارکسون؛ موفق ترین مجری برنامه های مستند جهان

جرمی کلارکسون سال هاست که به عنوان مرد شماره یک برنامه تلوزیونی Top Gear شناخته می شود. او در طی 27 سال توانست برنامه نه چندان پر بیننده ای Top Gear که از سال 1977 میلادی پخش می شد را به پر بیننده ترین برنامه مبتنی بر واقعیت با بیش از 300 میلیون بیننده تبدیل کند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید تا به نکات جالبی در مورد این شخصیت محبوب و جنجالی پی ببرید.

برنامه او در بیش از 212 نقطه جهان پخش می شود. او به همراه تیم سازنده جایزه ای را برای این موفقیت در سال 2013 دریافت کرد.

JEREMY-17

هرچند پس از درگیری و زد و خورد با یکی از تهیه کنندگان برنامه در اوایل سال 2015 میلادی، از شبکه تهیه کننده این برنامه اخراج شد.

به همراه او دو مجری دیگر Top Gear یعنی جیمز می و ریچارد هموند به همراه کارگردان برنامه از این شبکه استعفا دادند.

این سه مجری محبوب دنباله ماجراجویی های خود را از این به بعد در شبکه اینترنتی آمازون پیگیری خواهند کرد.

JEREMY-12

1- جرمی چارلز رابرت کلارکسون متولد 11 آپریل سال 1960 میلادی در دونکستر یورکشایر است. پدر و مادر او از نظر اقتصادی وضعیت مطلوبی نداشتند.

با این حال او را به یک مدرسه خصوصی فرستاند.

جرمی در ایام نوجوانی به دلیل خوردن مشروبات الکلی، کشیدن سیگار و شیطنت های بسیار از مدرسه خصوصی اخراج شد.

JEREMY-8

او در آن زمان هم کلاسی آدرین نیوی، مهندس شهیر فرمول یک و اندی ویلمن کارگردان سال های اخیر برنامه تاپ گیر بود.

2- اولین کار کلارکسون در شبکه تولید کنننده برنامه تخت گاز زمانی بود که تنها 12 سال داشت. برای صدا پیشگی نقش اتکینسون از رمان جنینگز در رادیو حاضر شد، اما مدتی بعد به دلیل مشکی که در صدایش به وجود آمد این کار را رها کرد.

JEREMY-9

3- کلارکسون پس از یک ازدواج ناموفق، در سال 1993 با مدیربرنامه های خود ازدواج کرد و 3 فرزند به نام های امیلی، فینلو و کاتیا دارد.

گرچه او اخیرا پس از 21 سال زندگی مشترک دوباره طلاق گرفته است.

JEREMY-7

جرمی کلارکسون به همراه یکی از فرزندانش

4 – برخلاف تصور بسیاری، جرمی کلارکسون تحصیلات دانشگاهی بالایی ندارد، چرا که جرمی پس از گرفتن دیپلم از ادامه تحصیل خودداری کرد. با این حال اخیرا به او دیپلم دکترای افتخاری داده شده است.

JEREMY-15

5 – علاقه بی حد و حصر به خودرو و توانایی و کاراکتر خوبش در اجرا در کنار سابقه نویسندگی در روزنامه ها و نشریات زمینه ساز حضور جرمی در اولین قسمت های تاپ گیر بوده است.

او در این باره می گوید که به دلیل نفرت خاصش از سیترون 2CV (ژیان) و توانایی ارائه توضیحات زیاد در مورد این خودرو در آزمون اولیه استخدام برای اجرای تاپ گیر پذیرفته شده است.

6- برنامه تاپ گیر در سال 1999 به دلیل ترک کلارکسون تعطیل شد، اما او در سال 2002 به شبکه برگشت و برنامه Top Gear را با شمایل جدید به روی آنتن برد.

JEREMY-19

جرمی کلارکسون از همان شروع به کارش به عنوان یک کارشناس در زمینه حمل نقل، به طور مرتب در حال نوشتن در نشریات سان، ساندی تایمز و ماهنامه Top Gear بوده است.

همچنین او بیش از 18 عنوان کتاب در طی دوران کاری حرفه ای خود منتشر کرده و صدا پیشگی در نسخه انگلیسی انیمیشن CARS و بازی های فورزا موتور اسپرت 4 و 5 را بر عهده داشته است.

JEREMY-24

7- او با قد بیش از 1.96 cm به عنوان بلندقدترین کارمند شبکه تولید کننده برنامه Top Gear شناخته می شود.

همین اختلاف قد او با دیگر مجری برنامه یعنی ریچارد هموند (1.70  cm) باعث شد که به این مجری لقب همستر را بدهد.

JEREMY-20

8 - از او به عنوان چهارمین فرد در عرصه طنز پردازی در تاریخ کشور انگلستان یاد می شود.

9 - در قسمتی از برنامه او خود را به عنوان یک پرنده شناس آماتور معرفی کرد.

او در تمام سفرها به همراه خود یک کتاب پرنده شناسی دارد و با دیدن هر پرنده جدیدی در آسمان مشاهداتش را با کتاب مطابقت می دهد.

JEREMY-3

گرچه کلارکسون همیشه در همه موارد موفق نبوده و چندین بار اشتباها پرنده ای را جای پرنده دیگری معرفی کرده است.

10- او صاحب خودروهای مختلفی است و از دوست داران پروپا قرص محصولات فراری به شمار می رود.

کلارکسون با خودروهای مختلفی همچون فورد GT، مرسدس بنز SLS AMG، فراری F355، لامبورگینی گالاردو اسپایدر،جگوار XJR، فراری 458 اسپایدر و... دیده شده است.

141202_Ferrari-FXXK33056-660x491

جرمی یک بار در مورد شرکت فراری گفت: من محصولات فراری را به عنوان یک نسخه کوچک شده از عظمت خلقت تحسین می کنم.

جرمی کلارکسون همواره از عاشقانه در مورد خودروهای ایتالیایی زیبای ساخت آلفارومئو و فراری نظر داده است و همچنین برخی خودروهای خاص مانند اشکودا یتی یا واکسهال مونارو را نیز تمجید می کند.

کلارکسون بارها از لکسوس LFA به عنوان بهترین خودرو اسپرت برای رانندگی روزمره یاد کرده است.

JEREMY-1

11- در سال 1998، هیوندای به دلیل نظرات نژاد پرستانه و غیرانسانی جرمی کلارکسون از شبکه تلویزیونی که وی با آن همکاری داشت شکایت کرد.

او در نمایشگاه بیرمنگام گفته بود: کسانی که در شرکت هیوندای کار می کنند، از سگ به عنوان غذا استفاده می کنند و کسی که هیوندای XG را طراحی کرده احتمالا از سگ های پشمالو تناول کرده است.

JEREMY-21

او کارمندان شرکت بی ام و را نازی خواند. گرچه شرکت بی ام و اعلام کرد که از او بابت گفته هایش شکایت نمی کند.

در سال 2007 جرمی یکی از خودروهای ساخت مالزی به نام پرودا کلیسا را به عنوان بدترین ماشین جهان اینگونه توصیف کرد، این یک محصول از انسان های جنگلی بدون کفش است.

این اظهارات واکنش نخست وزیر مالزی را در پی داشت.

JEREMY-25

تست سنگین تاپ گیر با سوپر اسپرت دانمارکی ZENVO آتش سوزی این خودرو را به دنبال داشت و پس از پخش برنامه شرکت ZENVO به دلیل تخریب برندش از کلارکسون شکایت کرد.

12 - کلارکسون تا سال 2012 به عنوان مالک حقوق تجاری برنامه Top Gear بوده است و آن را در همین سال به شبکه پخش کننده اش به طور کامل به فروش می رساند.

JEREMY-14

شیطنت تیم تولید تاپ گیر در استفاده از پلاک های دارای منظور در آرژانتین باعث مناقشه در حین فیلم برداری، ناتمام ماندن برنامه و آسیب رسیدن به خودروها شد.

13 – از کلارکسون به عنوان یکی از حاشیه ساز ترین مجریان مستند جهان یاد می شود. شیطنت ها و شوخی های او موجب بروز اعتراضاتی در مکزیک و آرژانتین شد.

همچنین او قبل از پایان همکاری اش با تاپ گیر، ناچار شد تا به دلیل اظهارات مشکوک به نژاد پرستی رسما عذر خواهی کند.

JEREMY-16

دریافت بیش از 21 هزار شکایت در طول 36 ساعت در مورد اجرا و نظرات مطرح شده توسط جرمی کلارکسون یکی از رکورد های تکرار نشدنی کلارکسون محسوب می شود.

14 – کلارکسون بیش از آنکه برای ارائه نظرات منطقی و تخصصی مطرح شود به دلیل برخورد سلیقه ای و قدرت توصیف و تخریب کم نظیرش شهرت یافته است.

او بارها اعلام کرده است که از پورشه 911 تنفر به خصوصی دارد.  همچنین به استثنا چند مدل خاص، انتقادت جرمی از محصولات واکسهال و روور بسیار تجهامی بوده است.

JEREMY-2

کلارکسون همچنین از ابتدای معرفی تویوتا پریوس، از این مدل سبز و پاک به عنوان خودرویی خسته کننده و مخصوص تظاهر کنندگان به حمایت از محیط زیست، یاد کرده است.

15 – درآمد 23 میلیون دلاری جرمی کلارکسون در سال 2013 یکی از آخرین ارقامی است که در مورد فعالیت حرفه ای او در تاپ گیر منتشر شد.

از این رقم حدود 8.1 میلیون دلار ناشی از سود سهام تاپ گیر است و 13.9 میلیون دلار نیز به در آمد های جانبی شرکت های او در همکاری در تهیه تاپ گیر مربوط می شود.

JEREMY-22

همچنین ظاهرا به ازای اجرای یک سال برنامه، حقوقی 1.7 میلیون دلاری به کلارکسون پرداخت شده است اما این رقم احتمالا برای برنامه جدید این مجری محبوب در مجموعه آمازون چندین برابر بیشتر می شود.

[این مطلب توسط نویسنده مهمان، پویا بهرامی، به رشته تحریر در آمده است.]

مطالب مرتبط

تست بنچمارک: بهترین فرمت ممکن برای فشرده سازی فایل ها چیست؟

اگر بخواهید فایل های خود را فشرده کنید از کدام فرمت استفاده می کنید؟ Zip ،RAR ،7z یا فرمتی دیگر؟ وبسایت how to geek برای تعیین بهترین فرمت فشرده سازی، تست های بنچمارکی انجام داده که نتایج جالبی در پی داشته اند.در این تست ها میزان فشرده سازی تنها فاکتور مورد بررسی نبوده، چرا که استفاده... ادامه مطلب

محصولات سیلیکون پاور برنده جایزه طراحی iF شدند

سیلیکون پاور از جمله نام های شناخته شده تولید کننده محصولات گروه حافظه در ایران است. این شرکت تایوانی محصولات مختلفی را در سبد کالاهای تولیدی اش دارد که از فلش مموری، هارد اکسترنال و حافظه های اس اس دی را در بر می گیرند.حالا بر اساس بیانیه خبری رسمی منتشر شده از سوی شرکت داده... ادامه مطلب

هایسنس از دو موبایل مقاوم در برابر شوک الکتریکی رونمایی کرد

دو موبایل هوشمند Hisense Rock و Hisense Rock Mini که از مدت ها پیش خبرهایی درباره شان شنیده بودیم اما هیچگاه به صورت رسمی معرفی نشده بودند، به تازگی در نمایشگاه CES 2017 واقع در لاس وگاس حضور یافته و توجه ها را به خود جلب کرده اند.پیش از هر چیز، موبایل Hinsense Rock در... ادامه مطلب

جف بزوس از توریست ها می خواهد پیش از پرواز با فضاپیمای نیو شپرد، به دستشویی بروند

جف بزوس، مالک کمپانی فضایی بلو اریجین و مدیرعامل خرده فروشی آمازون، اخیراً طی کنفرانسی راجع به فضاپیمای توریستی نیو شپرد پیامی مهم را به گوش مخاطبان و توریست های احتمالی رسانده است: تا زمان فرود، خودتان را نگه دارید!بزوس می گوید که تمایلی به ریختن مدفوع و ادرار انسان ها در محیط فضا ندارد... ادامه مطلب

زاکربرگ ظرف روز های آتی سامانه هوش مصنوعی خانگی خود را رونمایی می کند

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک قصد دارد پروژه ی هوش مصنوعی که در اوقات فراغت خود روی آن کار کرده را در ماه سپتامبر یعنی روز های آتی رونمایی کند. زاکربرگ برنامه های خود در این خصوص را طی یک جلسه ی آنلاین پرسش و پاسخ اعلام کرده است. او در پاسخ به سؤالی در این... ادامه مطلب

فیسبوک حذف لایک را به طور آزمایشی در استرالیا آغاز کرد

شایعه حذف نمایش عمومی تعداد لایک ها در فیسبوک از مدتی قبل به گوش می رسید تا اینکه این شرکت سرانجام این آزمایش را در کشور استرالیا آغاز کرد.کمپانی فیسبوک به طور آزمایشی مخفی شدن لایک ها، ری اکشن ها و همچنین تعداد مشاهده ویدیوی پست ها و تبلیغات را از دید کاربران شروع کرد.... ادامه مطلب

نظرات ۲۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟