تحلیلگران می گویند فروش Rise of the Tomb Raider روی پلی استیشن 4 بسیار اندک خواهد بود

تحلیلگران می گویند فروش Rise of the Tomb Raider روی پلی استیشن 4 بسیار اندک خواهد بود

Rise of the Tomb Raider نوامبر سال گذشته به صورت انحصاری برای اکس باکس وان منتشر شد و مورد استقبال فراوان قرار گرفت و حتی گزارش های پایان سال مایکروسافت نشان می دهد که آخرین ساخته ی استودیو Crystal Dynamics موفق شده تا بیش از یک میلیون نسخه فروش داشته باشد.

با این حال، Rise of the Tomb Raider برای همیشه در انحصار اکس باکس وان باقی نمی ماند و تا چند روز دیگر، ۸ بهمن، برای پی سی نیز منتشر می شود. بسته های الحاقی این بازی هم کم کم، محتوای بیشتر و جدیدتری به بازی می افزایند. اما کاربران کنسول پلی استیشن ۴، حداقل باید تا پاییز سال جاری میلادی منتظر بمانند.

انتشار بازی در پاییز سال ۲۰۱۶، یعنی یک سال تاخیر و گذشت این همه زمان، احتمالا اشتیاق را در میان کاربران خواهد کشت و اگر کسی مایل به تجربه بازی بوده باشد، احتمالا به نحوی آن را روی پی سی یا اکس باکس وان بازی کرده و کمتر پیش می آید که کسی یک سال به انتظار بازی بنشیند.

مایکل پکتر از Wedbush Securities و دیوید کول از DFC Intelligence، اخیرا در گزارش ها و تحلیل های اخیر خود در مورد فروش Rise of the Tomb Riader روی پی سی تاکید داشته اند و نظر خود را در قالب مقاله ای، روی وبسایت گاماسوترا منتشر ساختند.

پکتر می گوید، انتظار طولانی مدت یک ساله سبب کاهش ۴۰ درصدی فروش این بازی روی پلی استیشن ۴ می شود. از سوی دیگر، دیوید کول می گوید، همکاری اسکوئر انیکس با مایکروسافت به ضرر ژاپنی ها تمام می شود و سرمایه بسیاری از کف اسکوئر انیکس می رود.

پلی استیشن ۴، کنسول پیشتاز بازار است و طبیعتا عمده ی بازی های چند پلتفرمی، فروش بیشتری روی پلی استیشن ۴ دارند. کول می گوید، هر چقدر هم که اسکوئر انیکس سر این قرارداد از مایکروسافت گرفته باشد، باز هم به اندازه فروش بازی روی پلی استیشن ۴ نیست و تصمیم ناشرین اشتباه بوده است.

کول می گوید اگر اسکوئر انیکس Rise of the Tomb Raider را همان پاییز ۲۰۱۵ منتشر می کرد، درآمدی معادل ۱۵۰ میلیون دلار حاصل می شود و از سوی دیگر، هر دو تحلیلگر معتقدند که مایکروسافت طی این قرارداد، نهایتا ۴۰ میلیون دلار هزینه کرده است.

نظرات ۴۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato