همه چیز درباره آیفون 13
سونی با صرف ۲۱۲ میلیون دلار شرکتی فعال در صنعت تولید محصولات نیمه هادی را خریداری می کند

سونی با صرف ۲۱۲ میلیون دلار شرکتی فعال در صنعت تولید محصولات نیمه هادی را خریداری می کند

اگر به خاطر داشته باشید چندی پیش خبر احتمال ورود سونی به بازار محصولات نیمه هادی مطرح شد و حتی برخی گمانه زنی کردند که این شرکت می خواهد چیپست های اختصاصی خودش را برای اسمارت فون هایش بسازد. اندکی بعد، این شایعه به میان آمد که ژاپنی ها در پی خرید کمپانی فعال در صنعت مورد بحث با نام «Altair» هستند و امروز عاقبت سونی این موضوع را به شکل رسمی تائید کرده.

در اصل سونی اظهار داشته که بنا دارد Altair را با صرف هزینه ای ۲۱۲ میلیون دلاری به تملک خود درآورد و مباحث قانونی عقد قرارداد و انتقال حق مالکیت احتمالاً تا پایان فوریه ۲۰۱۶ سرانجام خواهند یافت تا غول تکنولوژی ژاپنی به صورت رسمی یک واحد تولیدات نیمه هادی توانمند را از آن خود کرده باشد.

ناگفته نماند شرکتی که سونی در پی خرید آن است عمدتا به خاطر چیپست های LTE بسیار کم مصرفی که تولید می کند شناخته شده و این چیپست ها یکی از کاربردی ترین قطعات برای تولید گجت های مرتبط به اینترنت اشیا محسوب می شوند.

Altair هم اکنون دفاتری را در آمریکا، چین و تایوان دارد و سونی اظهار نموده از طریق خرید جدیدش به تحقیق و توسعه در زمینه های گوناگون ادامه خواهد داد و سعی می کند به این طریق تکنولوژی هایی نوآورنه و بدیع را در عرصه های مختلف خلق کند. البته پرسش اصلی که مطرح خواهد بود این است که آیا برند مورد اشاره عاقبت به مبحث ساخت سیستم-روی-چیپ های موبایل ورود خواهد کرد و با اپل، سامسونگ و هوآوی وارد رقابت خواهد شد یا خیر؟

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato