فروش گوگل کاردبورد به 5 میلیون واحد رسید

فروش گوگل کاردبورد به 5 میلیون واحد رسید

گوگل کاردبورد تقریبا ۱۹ ماهگی خود را در بازار پشت سر می گذارد و در این مدت زمان توانسته بیش از ۵ میلیون واحد فروش داشته باشد. در ماه مه سال گذشته میلادی، گوگل در کنفرانس توسعه دهندگان خود موسوم به I/O، میزان فروش این هدست را یک میلیون واحد اعلام کرده بود.

این مسئله نشان می دهد که طی چند ماه گذشته، علاقه به بازار هدست های واقعیت مجازی تا چه حد افزایش یافته و مردم لزوم استفاده از این تکنولوژی را احساس کرده اند. ماه گذشته، گوگل اپلیکیشن دوربین کاردبورد را منتشر ساخت و کاربران به وسیله آن ۷۵۰ هزار تصویر تاکنون ضبط کرده اند و به طور کل، ۳۵۰ هزار ساعت ویدیوی یوتوب مشاهده شده.

این اعداد و ارقام به راحتی، گوگل کاردبورد را محبوب ترین هدست واقعیت مجازی بازار ساخته اند، هر چند که قیمتی ندارد و فناوری وی آر را در سطحی پایین به نمایش می گذارد. با این حال، گوگل از پروژه ای ساده حالا توانسته سرمایه ای مناسب به دست آورد. پرسش این است که آیا کمپانی ساکن مانتین ویو هنوز متقاعد نشده که رقیبی برای آکیلس ریفت، پلی استیشن وی آر و اچ تی سی وایو تولید کند؟

کلی بیور، یکی از مدیران بخش وی آر در گوگل می گوید این پایان راه نیست و شرکتی با چنین انگیزه و توانایی هایی، قطعا فناوری های مدرنی در دست توسعه داد. با این حال، شاید سرنوشتی همچون گلس در انتظار پروژه بعدی وی آر این شرکت باشد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato