همه چیز درباره آیفون 13
لومیا 520 نوکیا همچنان محبوب ترین تلفن هوشمند پلتفرم ویندوز موبایل در دنیاست

لومیا 520 نوکیا همچنان محبوب ترین تلفن هوشمند پلتفرم ویندوز موبایل در دنیاست

در سال ۲۰۱۳ اسمارت فون میان رده لومیا ۵۲۰، محصول شرکت نوکیا به عنوان محبوب ترین موبایل مبتنی بر ویندوز فون در دنیا شناخته می شود. حالا و بعد از گذشت ۲۸ ماه از آن تاریخ، این موبایل کوچک جثه همچنان پرطرفدارترین گجت با سیستم عامل ویندوز فون -که به تازگی ویندوز موبایل خطاب می شود- در سرتاسر دنیاست.

جدیدترین آماری که توسط AdDuplex منتشر شده نشان می دهد که تا هفته قبل نزدیک به ۱۳ درصد از کل جمعیت کاربران تلفن های هوشمند ویندوز فونی، از لومیا ۵۲۰ استفاده می کرده اند. در جایگاه بعدی با ۱۱.۷ درصد لومیا ۵۳۵ مایکروسافت قرار دارد. رتبه سوم نیز از آن لومیا ۶۴۰ محصول دیگر ردموندی ها با سهمی ۳.۳ درصدی است.

Lumia-520-remained-the-most-popular-Windows-Phone-handset-in-the-world

از دیدگاه AdDuplex  دلیل عدم حضور پرچمدارانی چون لومیا ۹۵۰ و XL950 در بالای جدول، قیمت قابل توجه این محصولات محسوب می شود.

البته این نسبت ها در کشور آمریکا کمی متفاوت است. در آن سوی آب ها لومیا ۶۳۵ نوکیا نزدیک به ۳۱ درصد از سهم بازار اسمارت فون های ویندوزی را به خود اختصاص داده است. در رتبه های بعدی لومیا ۶۴۰ ردموندی ها با ۱۸.۲ و لومیا ۵۲۱ با ۵.۲ درصد ایستاده اند.

The-Lumia-635-was-the-most-nbsp-popular-in-the-U.S.

در خصوص سهم نسخه های مختلف پلتفرم موبایلی ویندوز نیز باید گفت که ویندوز فون ۸.۱ با در دست داشتن ۷۷.۷ از سهم بازار پیشتاز است. جدیدترین نسخه یعنی ویندوز ۱۰ موبایل با سهمی ۹.۵ درصدی آن را تعقیب می کند. در انتهای جدول نیز ویندوز فون ۸ با ۸.۴ و نسخه های مختلف ویندوز فون ۷ جای گرفته اند.

Windows-Phone-8.1-was-the-build-most-used-by-Windows-Phone-users

هیچ جای تعجب نیست اگر بدانیم که ۹۶.۹۷ درصد از کل اسمارت فون های ویندوزی فعال را نوکیا و مایکروسافت تولید کرده اند. در این میان سهم HTC تنها ۱.۲۱ و سهم سامسونگ فقط ۰.۵۹ درصد است.

Lumia-models-made-up-the-vast-majority-of-Windows-Phone-models

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato