دانشگاه تکنولوژی ماساچوست برنده رقابت طراحی هایپرلوپ شد

دانشگاه تکنولوژی ماساچوست برنده رقابت طراحی هایپرلوپ شد

رقابت هایپرلوپ روز گذشته آغاز شد و ایلان ماسک که الهام بخش برپایی آن بوده نتوانست خودی در این مراسم نشان ندهد. مدیرعامل میلیاردر اسپیس اکس در دقایق پایانی رقابت طراحی هایپرلوپ در دانشگاه A&M تگزاس حضور یافت و جمعیت هزار نفری دانش آموزان و دانش جویانی که آمده بودند شانس تست طرح های خود در مسیر شخصی هایپرلوپ متعلق به او را پیدا کنند، شگفت زده کرد.

در جریان این رقابت، تیم موسسه فناوری ماساچوست جایزه اول را دریافت کرد و قرار است که در ادامه نمونه واقعی از طرح خود را به اجرا درآورد و آن را روی مسیری که هم اکنون نزدیک به دفتر اصلی اسپیس اکس واقع در Hawthorne کالیفرنیا ساخته می شود تست کند.

دانشگاه تکنولوژی Delft هلند نیز مقام دوم این رقابت را به دست آورد و دانشگاه Auburn در بخش بهترین زیرسیستم اول شد.

قرار است نمونه واقعی طرح های ارائه شده از سوی ۲۲ تیم شرکت کننده در این رقابت در Hawthorne مورد آزمایش قرار گیرند و تا ۱۰ تیم هم بعد از بررسی های بیشتر در هفته های آتی، می توانند این شانس را پیدا کنند.

لازم است اضافه نماییم که ده ها تیم دیگر در بخش های نیرو محرکه، طراحی، شناوری و ترمز در پایان این رقابت دو روزه به عنوان برترین ها اعلام شدند و در جریان آن آنتونی فاکس وزیر حمل و نقل ایالات متحده آمریکا نیز به سخنرانی پرداخت.

هدف از برگزاری این رویداد ایجاد نوعی هیجان در مورد سیستم حمل و نقل لوله ای شکلی است که محدوده سرعت آن برابر با ۹۶۵ الی ۱۲۳۶ کیلومتر در ساعت است و ایده آن نخستین بار در سال ۲۰۱۳ میلادی توسط ایلان ماسک مطرح شد.

اما هدف دیگر از برپایی چنین رقابتی رد ادعای منتقدان به این ایده بود که آن را بیش از اندازه خیالی، غیرعملی و گران می دانستند. ماسک در جریان حضور خود به شرکت کنندگان گفت: مردم یک چیز تازه می خواهند و شما قرار است که آن را محقق نمایید.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato