سرویس پیام رسان Tencent به پشتیبانی از ویندوز 10 موبایل خاتمه داد

سرویس پیام رسان Tencent به پشتیبانی از ویندوز 10 موبایل خاتمه داد

این نام مطرح در کشور چین امروز بیانیه ای را در بلاگ رسمی خود منتشر کرد و طی آن اعلام نمود که از این پس ویندوز ۱۰ موبایل را از لیست پلتفرم های تحت پشتیبانی نرم افزار اختصاصی خود خارج کرده است.

در بیانیه فوق آمده که مایکروسافت هیچ تلاشی برای حفظ کاربران ویندوز موبایل به خرج نمی دهد و به همین دلیل بسیاری از آنها به پلتفرم های رقیب کوچ کرده اند.

«کاربران ویندوز موبایل به طور مستمر در حال روی آوری به سمت اندورید و iOS هستند، اما از طرف مایکروسافت تلاشی برای حفظ آنها مشاهده نمی شود.»

بعد از انتشار این مطلب، سیل کامنت های اعتراض کاربران به بلاگ Tencent روانه شد، چرا که پیام رسان محبوب QQ این شرکت در سرتاسر چین و سایر کشورهای آسیایی بیش از ۸۵۰ میلیون کاربر دارد. به عنوان مقایسه، حدود ۹۹۰ میلیون نفر از نرم افزار واتس اپ که به فیس بوک تعلق دارد استفاده می کنند. البته باید گفت که بیشتر این اعتراض ها متوجه کوتاهی های مایکروسافت بود تا تصمیم کمپانی چینی.

Tencent نرم افزار خود را برای پلتفرم های دسکتاپ (ویندوز و مک)، اندروید و iOS عرضه کرده، اما تصمیم گرفته که ویندوز ۱۰ موبایل را از این قاعده مستثنا سازد.

مایکروسافت در آخرین گزارش مالی خود، فروش لومیاهایش را حدود ۴.۵ میلیون واحد اعلام کرده، که نسبت به مدت مشابه سال قبل افتی بیش از ۵۰ درصد را نشان می دهد. بر اساس بررسی های موسسه Kantar، ویندوز موبایل تنها در کشور انگلستان فروش مناسبی را تجربه کرده و سهم آن از بازار بزرگی چون کشور چین چیزی حدود ۱.۲ درصد است.

حال باید دید که ردموندی ها بالاخره تصمیم به واکنش موثر خواهند گرفت، یا این که اجازه می دهند روز به روز همین سهم کوچک از بازار نیز از دست برود.

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato