موسسه IDC تحلیل جامع خود از بازار تبلت ها را منتشر کرد؛ «آیپد» همچنان در اوج

موسسه IDC تحلیل جامع خود از بازار تبلت ها را منتشر کرد؛ «آیپد» همچنان در اوج

فروش آیپد به اندازه سال های پیش خیره کننده نیست و در آخرین گزارش مالی اپل، بیان شد که ۲۴.۵ درصد در قیاس با سال گذشته افت فروش داشته اما موسسه آماری IDC در گزارش تازه ای اعلام کرده که این محصول همچنان ۲۴.۵ درصد از بازار تبلت ها را در دست خود دارد.

خود اپل گزارش داده بود که ۱۶.۱ میلیون دستگاه تبلت آیپد (از همه انواع) را از ماه اکتبر تا پایان دسامبر به فروش رسانده.

در این میان IDC باور دارد که اپل ۲ میلیون دستگاه آیپد پرو فروخته و از سوی دیگر خبر می دهد که مایکروسافت، در این دوره سه ماهه موفق به فروش ۱.۶ میلیون دستگاه سرفس پرو ۴ و سرفس ۳ شده است.

Apple-shipped-24.8-fewer-iPads-in-the-fourth-quarter-21.8-less-during-2015-w600

در سه ماهه نهایی ۲۰۱۵، پس از اپل با ۱۶ میلیون تبلت، در رتبه دوم سامسونگ قرار گرفته که موفق به فروش ۹ میلیون دستگاه از این محصولات شده و ۱۳.۷ درصد از این بازار را به خود اختصاص داده است. در این میان سامسونگ هم ۱۸ درصد کاهش فروش در زمینه تبلت ها را تجربه کرد.

آمازون با ۷.۹ درصد در رتبه سوم و لنوو با فروش ۳.۲ میلیون دستگاه تبلت و سپس هوآوی با فروش ۲.۲ میلیون واحد از محصولات یاد شده، در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

موسسه IDC باور دارد که به طور کلی ۶۵.۹ میلیون تبلت در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۵ به فروش رسیده که در قیاس با سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۴ با کاهشی ۱۳.۷ درصدی رو به رو بوده است. در آن مقطع زمانی، فروش جهانی تبلت به ۷۶.۴ میلیون دستگاه رسیده بود.

Apple-shipped-24.8-fewer-iPads-in-the-fourth-quarter-21.8-less-during-2015 (1)-w600

اپل به طور کلی در سال ۲۰۱۵ موفق شده ۴۹.۶ میلیون تبلت به فروش برساند اما در سال ۲۰۱۴، همین رقم به ۶۳.۴ میلیون دستگاه می رسید که نشان از افت فروش ۲۱.۸ درصدی دارد. سامسونگ هم با فروش ۳۳.۴ میلیون تبلت در سال ۲۰۱۵، افتی ۱۶.۲ درصدی در قیاس با فروش خود در سال ۲۰۱۴ را تجربه کرده است.

IDC خبر می دهد که به طور کلی در سال گذشته ۲۰۶.۸ میلیون تبلت به فروش رسیده اند در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۴ به ۲۳۰.۱ میلیون دستگاه می رسید و ۱۰ درصد کاهش علاقه به این تبلت ها را نشان می دهد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato