گزارش مالی نینتندو منتشر شد؛ Wii U همچنان ضعیف ترین کنسول بازار

گزارش مالی نینتندو منتشر شد؛ Wii U همچنان ضعیف ترین کنسول بازار

گزارش مالی نینتندو منتشر شد؛ Wii U همچنان ضعیف ترین کنسول بازار

سال گذشته، نینتندو بالاخره موفق شد پس از چندین فصل ناموفق، بالاخره از میزان درآمد کلی خود، سودی قابل توجه حاصل کند. این کمپانی توانسته بود از درآمد ۱.۸۶ میلیاردی اش، ۲۷۸ میلیون دلار سود به دست آورد اما گزارش اخیر که در ارتباط با ۹ ماه گذشته کمپانی منتشر شده، خبرهای خوبی به همراه ندارد.

کمپانی ژاپنی نینتندو حالا از ابتدا تاکنون ۱۲.۶ میلیون Wii U و ۵۷.۹۴ میلیون ۳DS به فروش رسانده. تنها طی سه فصل نخستین سال مالی ۲۰۱۶ (یا به عبارتی ۹ ماه گذشته)، این شرکت ۳.۰۶ میلیون Wii U و ۵.۸۸ میلیون ۳DS در بازار جهانی فروخته است.

اگر فقط سه ماهه انتهایی را در نظر بگیریم، این رقم ها برای Wii U و ۳DS به ترتیب ۱.۸۷ و ۳.۶ میلیون هستند. با این حال، فصل سوم سال مالی عموما پررونق ترین زمان سال است که نینتندو امسال در این بازه زمانی نسبت به سال های گذشته ضعیف تر عمل نموده.

در حال حاضر، ژاپنی ها در فروش سخت افزار خود با چالشی عظیم مواجه شده اند. این شرکت تاکنون هیچ کنسولی نداشته که تا این حد در فروش ضعیف عمل کند. به همین دلیل، کمپانی ساکن کیوتو قصد دارد تا طی سال جاری از کنسول نسل بعد خود پرده بردارد و به سرعت، خاطره شکست Wii U را فراموش کند.

در قیاس با کمپانی های دیگر، سونی موفق شده تا در عرض ۲ سال، ۳۶ میلیون پلی استیشن ۴ و مایکروسافت در همین بازه زمانی، ۱۹ میلیون اکس باکس وان بفروشد. با این حال، نینتندو کنسول خود را یک سال زودتر، یعنی اواخر ۲۰۱۲ به بازار فرستاد.

از سوی دیگر، کنسول دستی ۳DS نیز موفق نشده تا فروش رویایی ۱۵۰ میلیونی NDS را دوباره تکرار کند اما با این حال هنوز یک یا شاید دو سال دیگر فرصت باقی مانده باشد تا ۳DS جایگاه بهتری در جداول فروش برای خود پیدا نماید.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل