ایلان ماسک: نسخه دوم پاوروال در سال 2016 از راه می رسد

ایلان ماسک: نسخه دوم پاوروال در سال 2016 از راه می رسد

سال گذشته تسلا محصولی به نام پاوروال را رونمایی کرد: نوعی پکیج باتری قابل شارژ برای منازل که با هدف ذخیره سازی انرژی خورشیدی طراحی شده و هر زمان که لازم باشد برق پشتیبان را در اختیار اعضای خانه قرار می دهد.

این محصول در تعداد محدود ارائه گردید با این همه، طولی نکشید که تسلا ۳۸ هزار پیش سفارش برای خرید آن را دریافت کرد و اعلام نمود که موجودی اش تمام شده و کل پاوروال های تولیدی اش در نیمه نخست ۲۰۱۶، پیش فروش شده است.

ماسک در جریان نشستی سه روز پیش که با مالکان خودروهای تسلا در پاریس داشت، اظهار نمود، ما پاوروال را در اختیار سازمان های مختلفی در سرتاسر دنیا قرار داده ایم تا مورد آزمایش قرار گیرد و به نتایج خوبی در این باره دست یافته ایم.

او در ادامه اینطور گفته است که نسخه دوم از پاوروال حدودا در جولای (آگست امسال) ارائه خواهد شد که به لحاظ قابلیت ها به مراتب بهتر از نسخه اولیه اش است.

مشخص نیست که منظور ماسک از «بهبود قابلیت ها»ی این محصول دقیقا چیست و با وجود آنکه انتظار می رود این تغییر بسیار بزرگ باشد، خود ماسک پیشتر گفته بود نرخ بهبود تکنولوژی باتری ها چندان هم قابل توجه نیست.

برای نمونه، سال گذشته او خاطرنشان کرده بود که کارخانه آتی این شرکت با نام «Gigafactory» باتری های بهتری را نسبت به آنچه هم اکنون تسلا از پاناسونیک خریداری می کند، تولید خواهد کرد با این همه آنطور که ماسک گفته بود این باتری ها «بهبودهای اندکی» را پیدا خواهند کرد.

حالا دقیقا مشخص نیست که منظور ماسک از حرف هایش در مورد پاوربال چیست و باید منتظر ارائه توضیحات بیشتر از سوی او بمانیم.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato