9.9 میلیون دلار برای زیباترین مرسدس بنز کلاسیک جهان از سری 540K

9.9 میلیون دلار برای زیباترین مرسدس بنز کلاسیک جهان از سری 540K

9.9 میلیون دلار برای زیباترین مرسدس بنز کلاسیک جهان از سری 540K

مرسدس بنز نه تنها سازنده اولین خودرو جهان، بلکه خالق شماری از برترین وسایل نقلیه تاریخ بشریت است. با این وجود شاید بتوان گفت که در میان انبوهی از خودروهای کلاسیک و آنتیک، اوج تکامل و زیبایی در هنر ساخت خودروها را می توان از سال های بین ۱۹۳۰ الی ۱۹۷۰ دید.

MERC-1

MERC-4

در این دوران خودروها نه به عنوان یک وسیله مصرفی با عمر محدود، بلکه در مقام وسیله ای تکنولوژیک و مقاوم برای لذت بردن از زندگی ساخته می شدند و در بسیار موارد توسط استادکاران ماهر و مهندسان بالفطره به صورت دست ساز تولید می شدند.

MERC-5

MERC-6

MERC-7

 مرسدس سری ۵۴۰ K که در حد فاصل سال های ۱۹۳۶ تا ۱۹۴۰ (تکمیل برخی شاسی ها تا سال ۱۹۴۴ به طول انجامید) تولید می شد، یکی از همین خودروهای فوق العاده زیبا و با ارزش است که این روزها طرفداران بسیاری در میان کلکسیونرهای خودروهای کلاسیک دارد.

MERC-8

MERC-9

MERC-10

این رودستر زیبا که یکی از بزرگترین خودروهای زمان خود به شمار می رود از یک پیشرانه هشت سیلندر خطی به حجم ۵.۴ لیتر نیرو می گرفت و می توانست توان ناچیزی در حد ۱۱۵ اسب بخار (اندازه توان تولیدی پیشرانه ۱.۵ لیتری امروزی) را به لطف سوخت رسانی دو کاربراتور بزرگ تولید کند.

MERC-12

MERC-13

MERC-14

با این وجود مهندسان مرسدس بنز برای زمان نیاز به نیروی بیشتر یک سوپر چارجر را نیز در نظر گرفته بودند که در لحظه چسباندن پدال گاز به کف کابین فعال می شد و حدود ۱۸۰ اسب بخار را راهی گیربکس ۴ یا ۵ سرعته (آپشن) می کرد.

MERC-15

MERC-16

MERC-17

سری ۵۴۰K در انواع مختلف کوپه، کابریولت، رودستر دو نفره، ورژن مخصوص مسافرتی موسوم به اتوبان کروزر در سایزهای مختلف تولید می شد و امکان رسیدن به سقف سرعت حدود ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت را داشت که با توجه به استانداردهای آن زمان رقم قابل توجهی بود.

MERC-18

MERC-19

MERC-20

از مشهور ترین خریداران این سری خودرو ها می توان به جان ال وارنر، از بنیان گذاران استدیو هالیوودی وارنر برادرز نام برد.

MERC-21

MERC-22

اخیرا یکی از نمونه های بسیار سالم و دست نخورده از مدل های رودستر ۵۴۰K که با قیمت پایه ۱ میلیون دلار چوب حراج خورده بود توسط یک کلکسیونر ناشناس به قیمت فوق العاده ۹.۹ میلیون دلار خریداری شد.

MERC-23

MERC-24

MERC-25

تصاویر ضمیمه این مطلب نیز به همین خودرو خاص و بسیار سالم مربوط می شود که با این رقم در میان گران قیمت ترین مرسدس بنز های تاریخ قرار گرفته است.

MERC-29

MERC-30

MERC-3

جالب است بدانید که نمونه ای خاص از نسل قبلی این خودرو ۵۰۰K در کشورمان نگهداری می شود که بنا بر اسناد موجود یکی از سه خودرو این مدل در سطح جهان است و به مراتب ارزشمندتر از خودرو فروخته شده در حراجی اخیر به حساب می آید.

MERC-32

MERC-33

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل